Facebook Google+ Twitter

Wyjedź na majowe seminarium Fundacji Genshagen

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-09 12:26

Fundacja Genshagen z siedzibą koło Berlina, organizuje w dniach 12 - 16 maja 2009 r. polsko-francusko-niemieckie seminarium na temat: „Uczestnictwo w życiu politycznym młodych ludzi: formy zaangażowania obywatelskiego i partycypacji politycznej“.

 / Fot. http://www.stiftung-genshagen.de/baseportal/maintemplate_neu?lang=pl&i=0&ui=1&include=anzeigeinhalte_neu&startdata=Seminarium, skierowane do młodych Polaków, Francuzów i Niemców, ma na celu umożliwienie wymiany poglądów i doświadczeń między nimi oraz wspólnej refleksji nad zagadnieniem uczestnictwa w życiu politycznym. Obejmuje ono następujące tematy: jakie różne formy zaangażowania politycznego można zaobserwować w Polsce, Francji i Niemczech? Jaką rolę odgrywa w tym kontekście edukacja obywatelska i jak jest ona zorganizowana w poszczególnych krajach? Jaki jest w nich stopień akceptacji instrumentów „demokracji bezpośredniej“, np. referendów? Jakie są możliwości udziału obywateli w procesach decyzyjnych Unii Europejskiej?

Uczestnicy seminarium wezmą ponadto aktywny udział w dwudniowej konferencji „Demokracja i partycypacja – rozpad więzi politycznych?”, która odbędzie się w dniach 15 i 16 maja 2009 r. w Pałacu Genshagen. Konferencja ma na celu przedyskutowanie i porównanie przyczyn i form kryzysu partycypacji w gronie politologów, socjologów, filozofów, historyków i publicystów, jak również pokazanie nowych form zaangażowania obywatelskiego.

Fundacja Genshagen jest niezależną instytucją pożytku publicznego, i angażuje się od kilku lat w dialog obywatelski między Niemcami i Francuzami, coraz intensywniej włączając w zakres swych działań współpracę z Polską. Seminarium jest organizowane przy wsparciu finansowym niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Formularz zgłoszeniowy oraz program można znaleźć tutaj http://www.stiftung-genshagen.de

Pytania można kierować do Magdaleny Kurpiewskiej +49 (0) 3378-80 59 50 lub mailowo kurpiewska@stiftung-genshagen.de.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.