Facebook Google+ Twitter

Wyjeżdżasz na weekend? Sprawdź jaka będzie pogoda

Ostatnie ulewy, wichury i burze w Polsce, poczyniły wiele szkód. Stany wód na rzekach są podniesione. Okoliczni mieszkańcy obawiają się lokalnych podtopień i powodzi. Niestety, na razie słoneczne, gorące lato do nas nie wróci.

Nad Europą centralną nadal dominuje niż z centralnym ośrodkiem nad Bałtykiem Południowym. Polska jest właśnie pod wpływem tego niżu - w strefie wpływu frontów atmosferycznych. Jak informuje IMGW, z zachodu napływa do nas chłodniejsze, polarnomorskie powietrze.

W piątek, niemal w całej Polsce możemy spodziewać się opadów deszczu. Padać będzie na pewno na zachodzie i południu kraju. W centrum pochmurno, z przejaśnieniami. Na północy, w drugiej części dnia uaktywni się front chłodny, który może powodować burze.

Pogoda nie będzie sprzyjać plażowiczom, wypoczywającym w nadmorskich kurortach. Co prawda w okolicach Trójmiasta można spodziewać się przejaśnień ale temperatura będzie się wahać od 14 st. C w Szczecinie, do 19 st. C w Gdańsku.

Na odrobinę słońca można liczyć na wschodzie kraju, w okolicach Białegostoku, Siedlec i Lublina.

Temperatura w całym kraju będą się wahać od 14 st. C na południu, zachodzie i w centrum, do 20 na północnym wschodzie. Najcieplejsze miejsce w Polsce to Suwałki. Zjawiska burzowe będą miały natężenie umiarkowane - wiatr do 90 km/godz.

W sobotę najintensywniej będzie padać na północy i w centrum. Słońce natomiast pojawi się na południu i południowym zachodzie. Jednak nadal wszędzie dosyć chłodno. Na Pomorzu, Mazurach i w Centrum do 15 st. C. Na Śląsku, w Wielkopolsce, Małopolsce i na Podkarpaciu, termometry pokażą do 16 st C. Na południu również można jeszcze spodziewać się deszczu.

Najlepsza pogoda w niedzielę - opady będą słabły, a temperatury rosły. Słońce wreszcie zagości nad Bałtykiem i jeziorami mazurskimi. Deszcz głównie na Śląsku, w Łódzkim i Wielkopolskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.