Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26421 miejsce

Wyjeżdżasz na Wielkanoc lub majówkę? Kolejarze mają dla ciebie specjalne oferty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-20 19:01

Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Gdzie kupić bilet? A gdzie znaleźć informację o rozkładzie? Przed wyjazdami na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi, przygotowuje na największych dworcach punkty informacyjne, a pasażerów zachęca do szukania najlepszych ofert specjalnych, dzięki którym można znacznie zaoszczędzić.

W czasie zbliżających się Świąt oraz majówki przewoźnik, poza stałą ofertą, uruchomi dodatkowe składy pociągów EIC i TLK na najpopularniejszych trasach, np. do Trójmiasta, Kołobrzegu, Zakopanego czy Krakowa. Na największych dworcach kolejowych w kraju pojawią się dodatkowi pracownicy punktów informacyjnych wyposażeni w terminale mobilne oraz ulotki z rozkładami jazdy. Na części dworców otwarte zostaną dodatkowe okienka z informacją. Przewoźnik ustawi również stacjonarne punkty informacyjne, a na części dworców pasażerowie spotkają mobilnych informatorów. W Łodzi dodatkowe punkty pojawią się na stacjach Łódź Kaliska oraz Łódź Widzew

Dworce kolejowe z dodatkowymi punktami informacjiDodatkowe punkty informacyjne PKP IC_IV 2011 / Fot. mat. prasoweIntercity przypomina podróżującym w ostatni weekend kwietnia czy pierwszego maja, o najlepszej weekendowej ofercie biletowej - Bilecie Podróżnika lub Bilecie Weekendowym. Z imiennych biletów uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów będzie można korzystać w Wielkanoc już od piątku, 22 kwietnia, od godziny 19.00, aż do wtorku, 26 kwietnia do godziny 06.00. W czasie pierwszej majówki oferty obowiązywać będą pomiędzy piątkiem 29 kwietnia (od godziny 19.00) a poniedziałkiem 2 maja (do godziny 06.00) oraz od 2 do 4 maja (od poniedziałkowego wieczora, od godziny 19.00 do środowego, 4 maja, poranka, do godziny 06.00).

Czytaj też: Majówka bez tajemnic, czyli dokąd wyjadą Polacy

Przed nami czas wzmożonego ruchu w kolejowych przewozach pasażerskich. W tych dniach oprócz wzmocnienia naszych pociągów o dodatkowe wagony, będziemy także monitorować bieżącą sytuację na torach. Ważne jest, aby zaplanować podróż w miarę możliwości wcześniej i nie pozostawiać decyzji o zakupie biletu na ostatnią chwilę. Musimy pamiętać, że w okresie świąt wielu z nas będzie podróżować pociągiem. Warto tym samym nie czekać z powrotami do ostatniej chwili mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.