Facebook Google+ Twitter

Wyjście gminy Chocianów ze Związku Gmin Zagłębia Miedziowego

Portal Wolny Chocianów opublikował dla mieszkańców Chocianowa wywiad, którego udzielił Pan Franciszek Skibicki telewizji Lubin. Zasady działania Związku Gmin Zagłębia Miedziowego w pliku PDF.

 / Fot. Dawid SobolewskiWywiad, którego udzielił burmistrz Franciszek Skibicki dotyczy w dużej części bardzo nurtującej nasze lokalne społeczeństwo decyzji o wyjściu gminy Chocianów ze Związku Gmin Zagłębia Miedziowego.

Każda ze stron, tak zwolennicy wyjścia ze Związku jak i krytycy tej decyzji, mają różne poglądy na ten temat. Zauważyć jednak można, że wraz ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi wielu oponentów decyzji pana burmistrza wykorzystuje właśnie ten czas do pokazania - ich zdaniem - nieudolności władz Chocianowa, chcąc tym samym pokazać nasze miasto światu w bardzo nieobiektywny sposób, przekonując nas, że decyzja wyjścia ze Związku Gmin była katastrofalna dla gminy Chocianów.

Portal Wolny Chocianów postara się pokazać naszym czytelnikom, poprzez analizę i fakty, obiektywny zarys tego co jest korzystne, a co zaliczyć można do strat, po wyjściu Chocianowa ze Związku Gmin, myśląc wyłącznie o poszczególnych mieszkańcach Chocianowa.

Dziesięciotysięczny nakład bezpłatnego wydawnictwa „Jedność” (Polkowicki Informator Powiatowy), który co jakiś czas nasi mieszkańcy mają możliwość spotkać w wielu sklepach na terenie naszego miasta, właśnie w ostatnim numerze z dnia 28 października 2010 odnosi się do tego tematu.

Niestety artykuł Krzysztofa Nestera pt. "Co stracił Chocianów", umieszczony na czwartej stronie informatora "Jedność" nie jest w żadnej mierze obiektywny i przedstawia tylko zalety i korzyści przynależenia do Związku Gmin okraszane oczywiście filozofią społeczną. Zapomniał jednak pan Krzysztof, czego nie omieszkał przedstawić nam w wywiadzie udzielonym lubińskiej telewizji burmistrz Franciszek Skibicki, o zmianach statusu i stratach dla Chocianowa poprzez zmianę owego statusu.

Operowanie liczbami robi wrażenie na chyba każdym człowieku i nikt nie będzie to Panu Krzysztofowi wyrzucać, gdyż zdajemy sobie sprawę, że statystyki są potrzebne do zrozumienia działalności Związku Gmin.

Wypada jednak zachować umiar w wyrażaniu swych emocji i nazywaniu decyzji naszej władzy (przypomnę tylko, że nie tylko Pana Skibickiego ale również większości radnych reprezentujących również autora tego tekstu) jako egoistyczne czy samolubne zachowanie. Ale wiadomo nie od dziś, że gdy coś tracimy to złość sama w sobie musi brać górę. Dlatego miasto Chocianów wybacza Związkowi i „Jedności” emocjonalną obrazoburczość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kopuc august
  • kopuc august
  • 30.11.2010 09:42

dobry artykuł,panSkibicki ma rację,i tak trzymać proszę dalej.Powodzenia-napewno wszystko uda sie pomyślnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.