Facebook Google+ Twitter

Wykład o dziennikarstwie obywatelskim. Uniwersytet dla Dzieci

Od kilku miesięcy moja aktywność dziennikarska koncentruje się na moim blogu. Jest czytany! Dzięki niemu zostałam zaproszona do udziału w projekcie Uniwersytet Obywatelski dla Dzieci. Wykład wygłoszę w słubickim Collegium Polonicum.

Słubice. Inauguracja Uniwersytetu Obywatelskiego dla Dzieci / Fot. Karol DuerTaki Uniwersytet dotąd mógł się tylko śnić! 13 października 2012 r. z pewnością na długo zapisze się w pamięci bardzo młodych studentów - uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. W słubickim Collegium Polonicum oficjalnie zainaugurowano zajęcia na Uniwersytecie Obywatelskim dla Dzieci.

Był wykład inauguracyjny, ślubowanie, wręczanie indeksów, śpiewanie "Gaudeamus igitur" i... pląsy po sali wykładowej - studentów i wykładowców.

Ale projekt całkiem serio przewiduje wykłady i warsztaty prowadzone w ciągu 9 miesięcy przez nauczycieli akademickich i specjalistów z danych dziedzin. Całość w atrakcyjnej uniwersyteckiej formie wraz z wykładami, indeksami i zaliczeniami, tak aby szkolna młodzież mogła odkryć i poznać atmosferę studiowania.

Słubice. Collegium Polonicum / Fot. Jolanta PaczkowskaNauka będzie prowadzona na trzech wydziałach:
- Młodego Dziennikarza Obywatelskiego
- Młodego Samorządowca
- Młodego Społecznika

Więcej zobaczysz i przeczytasz TUTAJ:
Słubice: Inauguracja Uniwersytetu Obywatelskiego dla Dzieci [ZDJĘCIA]

Pierwsze zajęcia 27 października. Mój wykład dopiero w styczniu. Będę się starała odpowiedzieć na pytanie: Dziennikarstwo obywatelskie - po co ono komu?

Może macie dla mnie jakieś rady, wskazówki? O czym powinnam powiedzieć młodym studentom? Na pewno będzie o Wiadomościach24.pl. Nie może być inaczej. Już mam tremę. Trzymajcie za mnie kciuki! :)

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jolu gratuluję to wspaniały inowacyjny projekt. Życzę powodzenia i sukcesów (co jest pewne ! )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że to daleko, bo chętnie bym się tam wybrała i ten wykład uwieczniła i opisała :)

Nie wiem ile będziesz miala czasu na sam wykład, ale z moich obserwacji (bywałam na różnych wykładach na Uniwersytecie Dzieci w Warszawie), że 40 czy 60 minut, to zdecydowanie za mało, aby opowiedzieć najważniejsze rzeczy. Wykładowcom na koniec zostawało kwadrans albo i mniej na rozmowę z młodymi studentami. Efekt był taki, że często nie wszyscy chętni mieli czas aby pytania zadać, a co dopiero usłyszeć na nie odpowiedż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zainteresowanie i miłe słowa. :) Znacie mnie nie od dziś, niektórzy osobiście, i wiecie, że będę chciała dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nie chciałabym stracić ani jednej minuty. Swoich studentów potraktuję jak najbardziej serio. Na pewno będę starała się przekazać podstawowe informacje na temat prawa autorskiego. To, co dzieje się w sieci, np. na Fb, woła o pomstę do nieba. A proces toczy się jak kula śniegowa (że dotyczy także dorosłych - i to nierzadko na eksponowanych stanowiskach - to inna rzecz). Mam sporo czasu, jeśli przyjdzie Wam coś do głowy, podpowiadajcie, proszę, o czym jeszcze mówić na wykładzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, kciuków nie trzymam, bo na pewno Twój wykład będzie porywający. Z takimi kwalifikacjami! Blogerka, dziennikarka, no i przecież Dziennikarz Obywatelski Roku decyzją członków pierwszorzędnej kapituły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bądź ich przewodnikiem, ale wymagającym ich przyjacielem. Tremę odrzuć już teraz. Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł. Znakomita inicjatywa. gratuluję! Pani Jolu, życzę powodzenia, bo już sam pomysł daje energię do dobrego działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za rady. Pozdrawiam serdecznie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihihi, tylko nie bierz ich za kolegów, jak równych sobie, bo na pewno będę ziewali...przecież tacy studenci nie piją kawy!!! i to jest ta różnica między Wami. ;)))
PS. a tak na serio... bez wygłupów. Trzeba brać tych studentów z należytą powagą. pozdrawiam i powodzenia!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! To faktycznie piękna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu przede wszystkim gratuluję! I trzymam kciuki.

Myślę, że tak naprawdę rad nie potrzebujesz, bo nie po raz pierwszy stajesz przed młodzieżą. Więc poradzisz sobie znakomicie.

Tylko za bardzo nie zanudzaj (bo wykład nisko ocenią) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.