Facebook Google+ Twitter

Wykład otwarty przedstawicieli szkoły Hyper Island

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-24 16:03

W piątek 30 stycznia o godz. 19, w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie odbędzie się wykład otwarty, który poprowadzą przedstawiciele światowej sławy szwedzkiej szkoły Hyper Island.

Plakat promujący wykład. / Fot. projekt: Maciej MłynekIstniejąca od 1995 roku szwedzka szkoła Hyper Island jest uważana za jedną z najlepszych szkół na świecie, uczących w dziedzinie mediów cyfrowych. Studenci mają możliwość nauki i pracy obok doświadczonych wykładowców, pracowników takich firm, jak: Pixar, North Kingdom, Goodby, Silverstein & Partners czy theOTHERmedia. Właśnie pracownicy tej ostatniej - David Erixon, Lars Lundth i Jonathan Briggs - są pomysłodawcami i założycielami szkoły.

Nadzwyczajna mieszanka wykładowców z różnych stron świata i możliwość odbycia międzynarodowego stażu sprawia, że co roku mury Hyper Island opuszczają znakomici, ukształtowani designerzy i menedżerzy, przygotowani do pracy w zawodzie. Co najważniejsze, absolwenci uczą się jak się uczyć - opuszczają szkołę z wiedzą, jak dalej się rozwijać, co przydaje się w ich dalszej karierze.

Działalność szkoły stała się inspiracją do powstania cyklicznych spotkań o nowych mediach "Witajcie w realu", organizowanych przez koło naukowe elektronicznego przetwarzania informacji Uniwersytetu Jagiellońskiego EPI-Centrum od maja 2007 roku. Na spotkania zapraszane są osoby praktycznie związane z branżą interaktywną i reklamową, którzy raz w miesiącu prowadzą wykład na wybrany przez siebie temat.

Piątek, 30 stycznia, godz. 19, sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej, Kraków, al. Mickiewicza 22 (wejście od ul. Oleandry 3).

Wykład zostanie poprowadzony w języku angielskim (wstęp wolny). Organizatorem spotkania jest koło naukowe studentów elektronicznego przetwarzania informacji Uniwersytetu Jagiellońskiego EPI-Centrum.

Zobacz także:

Strona szkoły Hyper Island
Strona spotkań o nowych mediach Witajcie w realu
Artykuł Marcina Warpechowskiego "Zamieńcie armaty na design" w "Art & design magazine"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.