Facebook Google+ Twitter

Wykład w Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów

11 maja 2010 r. o godzinie 15 w Małej Auli Collegium Polonicum w Słubicach odbył się wykład otwarty pt. "O prawie prywatnym w Polsce i Niemczech - podobieństwa i różnice". Wykład został poprowadzony w języku polskim oraz niemieckim.

Logo Europejskiego Uniwersytetu Viadrina / Fot. Roland SemikOrganizatorem wydarzenia jest Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów, działająca od 2000 r. przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Celem akademii jest doksztacanie osób polsko- i niemieckojęzycznych powyżej 60. roku życia, którym przyświeca zasada, iż człowiek uczy się całe życie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, na przemian po obu stronach Odry, zaś udział w akademii jest bezpłatny.

Miejscem wykładu było Collegium Polonicum w Słubicach, czyli wspólna placówka naukowo-badawcza Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wykład był ostatnim, który odbył się w tym roku akademickim w ramach akademii. Prelekcję wygłosił jeden z pracowników Wydziału Prawa Uniwersytetu Viadrina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A taka działalność jest bardzo potrzebna. Już wielokrotnie zauważyłem że obywatele po wyższym wykształceniu nie umieją wykorzystać wiedzę lub ją pozyskać w celu realizowania swoich interesów. Wolą jechać do Anglii i roznosić dania po barach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.