Facebook Google+ Twitter

"Wykłady czwartkowe" w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zobacz program

Najbliższy wykład na temat „Portretów władzy” już 23 sierpnia. Poprowadzi go prof. dr hab. Antoni Ziemba. - Nikt lepiej niż prof. Ziemba nie opowie o tej problematyce. Jest kuratorem naszej wystawy – zaprasza na spotkanie Katarzyna Wakuła, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Warszawie.

 / Fot. CC 3.0 niezlokalizowana, 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.0 zlokalizowana / 	Muzeum Narodowe w Warszawie16 sierpnia w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Wykłady czwartkowe”. Otworzyła je performerka i celebrytka sztuki najnowszej, Ada Kaczmarczyk, wykładem „4 minuty, żeby zbawić świat. Teledyskowy komunikat jako narzędzie władzy, siły i misji w muzyce pop”.

- Przyszło sporo osób. Około 50 - mówi Wiadomościom24 Katarzyna Wakuła, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Warszawie. - Pierwsze spotkanie prowadziła Ada Kaczmarczyk, performerka, która opowiedziała, jak kreuje się wywyższenie na scenie muzycznej (czyli jak muzycy budują swoją pozycję w trakcie występu scenicznego - przyp. M.W), jak wykorzystywana jest symbolika królewska na scenie muzycznej i jak muzycy wykorzystują atrybuty władzy np. koronę - wyjaśnia Wakuła.

 / Fot. CC2.0 / Morning SunshineNajbliższy wykład już 23 sierpnia. Tematem tego spotkania będą „Portrety władzy”, a poprowadzi je prof. dr hab. Antoni Ziemba. - Kolejny wykład zapowiada się bardzo ciekawie. Nikt lepiej niż prof. Ziemba nie opowie o tej problematyce, o portretach władzy. Jest kuratorem tej wystawy – zachęca do spotkania Katarzyna Wakuła. - Pracujemy nad tym, aby stworzyć możliwość uwiecznienia wykładów w zapisie filmowym. Znaleźliśmy już instytucję, która się tym zajmuje - dodała rzeczniczka.

 / Fot. CC 3.0Wybierasz się na wykład? Sprawdź tematy najbliższych spotkań:
23 sierpnia - „Portrety władzy”
prof. dr hab. Antoni Ziemba (Kurator Zbiorów Dawnej Sztuki Europejskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie, Instytut Historii Sztuki, Uniwersytet Warszawski)

30 sierpnia - "Budowanie hierarchii w dobie równości"
prof. dr hab. Mirosława Marody (Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski)

6 września - "Zostań wywyższonym w weekend – poradnik dla opornych"
Bartek Chaciński (dziennikarz tygodnika „Polityka”)

13 września - "Białe złoto. Rola i ranga porcelany w Europie w końcu XVII i w XVIII wieku"
Wanda Załęska (Kustosz Kolekcji Ceramiki i Szkła, Muzeum Narodowe w Warszawie)

20 września - Architektura wywyższenia. Od piramid do Libeskinda
dr Barbara Arciszewska (Instytut Historii Sztuki, Uniwersytet Warszawski).

Spotkania są częścią wystawy „Od Faraona do Lady Gagi”. Wstęp wolny.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.