Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15191 miejsce

Wykoleił się wagon z odpadami radioaktywnymi

W miejscowości Drancy we Francji (3 km na północny wschód od Paryża) wykoleił się jeden z wagonów przewożący odpady radioaktywne. Według zapewnień mera miasta, nie doszło do wycieku żadnej z substancji.

Przez stację kolejową w Drancy co roku przejeżdża około 4 tys. wagonów z odpadami radioaktywnymi lub chemicznymi - powiedział mer Drancy, Jean-Christophe Lagarde. Według niego, podobny precedens nie ma prawa powtórzyć się w przyszłości, gdyż może nieść za sobą katastrofalne skutki.

Po poniedziałkowym wypadku głos w sprawie wzięła francuska partia Europa Ekologia - Zieloni, która zaapelowała, by podobne odpady nie były przewożone przez gęsto zaludnione tereny Francji. - Najmniejszy wypadek może przynieść katastrofalne skutki. - argumentowała. O zaprzestanie podobnych transportów przez Drancy zabiegają także władze pobliskich miejscowości - Blanc-Mesnil i Le Bourget.

Gminę Drancy zamieszkuje według oficjalnych danych około 66 tysięcy osób. Podczas II wojny światowej w Drancy istniał obóz przejściowy, przez który przewinęła się większość francuskich Żydów wywożonych do obozów zagłady poza Francję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.