Facebook Google+ Twitter

Wykonanie budżetu Łodzi w 2009 roku aż roi się od niespodzianek

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-30 07:43

Wieczór wigilijny w Brukseli w 2009 roku, sztandarowa impreza promocyjna prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, kosztowała podatników aż 310 tysięcy złotych.

Na zagraniczne wojaże magistrackich urzędników i byłego prezydenta wydaliśmy prawie 1,1 mln zł, a na pensje dla pół tysiąca strażników miejskich - prawie 20 mln zł. Oszczędni byli drogowcy, im udało się zmniejszyć dziurę budżetową o... 47 mln zł. Komisja rewizyjna analizuje, jak ekipa Kropiwnickiego wydawała pieniądze
w 2009 roku.

- Drogowcy nie wykorzystali zaplanowanych pieniędzy na remonty ulic, budowę ścieżek rowerowych i sygnalizacji świetlnych - mówi radny Władysław Skwarka, szef komisji rewizyjnej. - Ale skoro wydziałem kierowało pięciu dyrektorów, a każdy miał inną koncepcję, to łódzkie drogi wyglądają jak wyglądają.

Przypomnijmy, że w 2009 roku Zarząd Dróg i Transportu miał do wykorzystania 220 mln zł, a wydał tylko 173 mln zł. Remontu nie doczekały się m.in. ulice Rojna i Rudzka, mimo że te roboty były zapowiadane od lat. Zdaniem Skwarki "wolne" pieniądze można było przerzucić na bieżące utrzymanie ulic czy sprzątanie. A tak w ogóle nie zostały wydane.

Więcej niż planowano, bo prawie 1,1 mln zł - zamiast 860 tys. zł - wydano na 168 zagranicznych wojaży magistrackich urzędników. Według służb prasowych, wyjazdy byłego prezydenta kosztowały około 40 tys. zł. Ale już wieczór wigilijny w Brukseli, czyli impreza - oczko w w głowie Jerzego Kropiwnickiego - kosztowała prawie 310 tys. zł. Na co poszły te pieniądze? "Ubezpieczenie i sprzątanie sali, transport, oprawa multimedialna, przygotowanie oświetlenia, oprawa scenograficzno-graficzna, scenariusz (...) wykonanie łódzkich ciasteczek Eklezja oraz przygotowanie cateringu" - czytamy w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2009 r.

Z ciekawszych wydatków warto odnotować prawie 20 mln zł na pół tysiąca etatów straży miejskiej.Monika Pawlak
Czytaj więcej: http://lodz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.