Facebook Google+ Twitter

Wykonawca Stadionu Narodowego złożył wniosek o upadłość!

Wykonawca Stadionu Narodowego - PBG SA złożył wniosek o upadłość. W jego ślady poszły także dwie firmy należące do tej samej grupy kapitałowej - Hydrobudowa Polska SA oraz Aprivia SA.

Zdjęcie jest własnością publiczną. / Fot. Pjahr, domena publicznaNa swojej stronie internetowej firma wyjaśnia, co zmusiło zarząd do tego kroku: "Powodem złożenia wniosku jest trudna sytuacja płynnościowa wynikająca z realizacji kapitałochłonnych kontraktów drogowych, brak całkowitego rozliczenia robót na kontrakcie dotyczącym budowy Stadionu Narodowo oraz przeciągające się rozmowy z bankami na temat pozyskania finansowania".

PBG w swojej informacji prasowej podaje, że złożyło wniosek o upadłość z zawarciem układu z wierzycielami. Firma wyjaśnia, że zdecydowała się na ten krok "dla ochrony pracowników i interesów wszystkich wierzycieli - kontrahentów, obligatariuszy i banków kredytujących".

Zarząd spółki zapewnia jednak, że będzie dążyć do spłaty wszystkich swoich zobowiązań finansowych. Dla zainteresowanych została uruchomiona specjalna droga kontaktu, która wyświetlana jest przy wchodzeniu na stronę spółki

Spółka proponuje dwa warianty, jeżeli chodzi o spłatę wierzytelności. Wariant A zakłada, że wobec podmiotów, których wierzytelność nie przekracza 100 tys. zł, PBG proponuje spłatę 100 proc. zadłużenia. Jeżeli wierzytelność wynosi od 100 tys. do 1 mln zł - 80 proc. wartości wierzytelności. W przypadku wierzytelności ponad 1 mln zł firma proponuje spłatę 69 proc. tej sumy. "Wariant B będzie zakładać zaspokojenie wierzycieli według wariantu A z uzupełnieniem zamiany długu na kapitał dla wierzytelności powyżej 1 mln zł o akcje spółki po cenie 40 zł za akcję do wartości 12% wykazanego zadłużenia" - czytamy w oświadczeniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Patryk
  • Patryk
  • 07.06.2012 22:31

Osobniku(antek patelmitrz Wczoraj 04:40 ) toba musi sie zając prokurator!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 07.06.2012 09:25

Teraz wiem na czym polega wyższość polskiego kapitalizmu!!! Wzorzec do naśladowania ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 06.06.2012 19:12

Stadion kosztował podatników rekordowe w skali świata pieniądze.Nigdzie nie ma tak drogiego stadionu.Pieniądze wypłynęły z budżetu państwa, ale ludzie przy nim pracujący ich nie dostali.A firma zarządzająca budową ogłasza upadłość.Bardzo ciekawe.Co na to skarbnik PO Drzewiecki który podpisywał z nimi umowę??

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 06.06.2012 04:40

lepiej,żeby Niemcy rządzili tym zacofanym krajem a ja byłbym operatorem pieca w spalarni żydów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry sposób na uniknięcie odpowiedzialności za ten bubel budowlany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.