Facebook Google+ Twitter

Wykop imigranta. Kontrowersyjna gra na Androida szydzi z brytyjskiego polityka

W sklepie z aplikacjami dla urządzeń z Androidem pojawiła się aplikacja "UKIK", która w kontrowersyjny sposób wyśmiewa brytyjskiego polityka, znanego z negatywnych poglądów wobec imigrantów. Rozgrywka polega na zrzucaniu ich z klifów.

 / Fot. Google PlayNigel Farage, lider brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa występuje w grze "UKIK", jako Nicolas Fromage. W jej opisie na stronie Google Play znajduje się fikcyjny list do mieszkańców Wielkiej Brytanii.

"Czy obce głosy w pociągach przerażają cię? Czy wytrzymasz z sąsiadem z Europy za ścianą? (...) Czy uważasz, że kobiety są zbyt głupie, by wygrać w szachy lub piastować wyższe stanowiska?" - czytamy. W dalszej części znajdziemy zachętę, by głosować na UKIK, bo choć imigranci mogą wspomóc gospodarkę, wnieść wiele do kultury, to należy ich wykopać, bo są inni.

Czytaj także: Prezent dla abonentów Xbox Live: Wiedźmin 2: Zabójcy królów za darmo. Microsoft ujawnia styczniową ofertę


Na tym też polega gra "UKIK". Rolą gracza jest zrzucanie imigrantów z klifu. "Celem tej gry jest zwrócenie uwagi na znaczenie różnorodności kulturowej dla naszego narodu, jak również wyszydzenie poglądów ekstremistycznych" - czytamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.