Facebook Google+ Twitter

Wykopmy rasizm ze stadionów

Już jutro, 16 października, rusza akcja "Wykopmy rasizm ze stadionów". To wyraz sprzeciwu kibiców, z 40 krajów świata, wobec rasizmu i dyskryminacji w futbolu. Akcja potrwa do 28 października. Jej głównym organizatorem w Polsce jest stowarzyszenie "Nigdy więcej".

Plakat promujący akcję / Fot. materiały prasoweW akcję zaangażowani są: piłkarze, sędziowie, trenerzy, dziennikarze sportowi, związek PZPN, a nawet UEFA, która opracowała 10-punktowy plan walki z rasizmem, rozesłany do klubów i federacji piłkarskich wszystkich państw członkowskich.

W trakcie 12 październikowych dni organizowane będa debaty, konkursy, turnieje piłkarskie. Wszystko po to, aby przełamywać stereotypy i zwalczać nietolerancję. Miasta objęte akcją to m.in.: Warszawa, Poznań, Olsztyn, Lublin, Toruń.

Partnerami akcji są m.in.: kluby sportowe, szkoły i organizacje społeczne i kulturalne. Stowarzyszenie "Nigdy więcej" istnieje od 1996 roku, zostało założone z inicjatywy działaczy młodzieżowej Grupy Antynazistowskiej (GAN) i przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi „Brunatną Księgę” – jest to dokumentacja incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym, a także przestępstw popełnionych przez neofaszystów. Jest to wiarygodne źródło z którego często korzystają media.

Więcej o akcji: www.nigdywiecej.org i www.farent.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W tym roku byłem na meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk. Gdy piłkę miał czarnoskóry zawodnik Legii, kibice z Gdańska buczeli jak małpy. To była wielka żenada...szkoda słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Popieram wszelkie pokojowe akcje przeciwko rasizmowi, nacjonalizmowi - ogólnie: przeciw wszelkim szowinizmom i brakowi tolerancji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam materiał Jacka Wista - Skandal na Stade de France w dziale cywilizacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.