Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18491 miejsce

Wykorzenią przemoc w szkole?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-03-19 23:13

W leszczyńskiej szkole podstawowej nr 10 odbyło się wczoraj spotkanie poświęcone ograniczaniu przemocy wśród uczniów. Przyjęto formę dyskusji panelowej, którą poprowadziła szkolny psycholog Ewa Hancz.

Zajęcia poświęcone przemocy są skutkiem przystąpienia leszczyńskiej "dziesiątki" do prowadzonego od półtora roku Ewa Hajncz prowadzi dyskusję panelową z udziałem uczniów. Fot. Ł. Domagała ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy ", organizowanego
m.in. przez grupę Polskapresse , wydawcę Wiadomości24.pl. Leszczyńska placówka podjęła decyzję o zaangażowaniu się w projekt na początku tego roku.

- Chodzi o to, aby uświadomić dzieciom czyhające na nich niebezpieczeństwa. Szczególnie zależy nam, by pokazać, w jaki sposób sobie z przemocą radzić i przede wszystkim w jaki sposób ją rozpoznawać
- mówi w rozmowie ze mną Ewa Hancz.

Dyskusja dla uczniów klas IV - VI rozpoczęła się o godz. 8. Tuż przed południem o przemocy z psychologiem rozmawiali najmłodsi. - Nasze rozmowy ilustrowane są obrazami, na których wypisano różne hasła. Stawiamy na współpracę z dziećmi poprzez integrację - tłumaczy Hancz.Leszczyńska "dziesiątka" to szkoła położona w starej części miasta, zewsząd otoczona budynkami komunalnymi. - Niestety jest to obszar, na którym mieszkają rodziny gorzej sytuowane. Wiele prawdy jest w tym, że rzutuje to w pewnien sposób na młodych ludzi, którzy wychowując się niejednokrotnie na ulicy, przejmują negatywne wzorce - mówi dla Wiadomości24.pl jeden z nauczycieli, chcący zachować anonimowość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ za kroplę dobra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.03.2007 08:14

Sympatyczny debiut. Mogłeś spróbować dodać coś więcej o samym programie, w którym bierze udział szkoła, ale generalnie jest naprawdę nieźle :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.