Facebook Google+ Twitter

Wykorzystaj szansę. Zostań dziennikarzem "Kuriera Lubelskiego"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-10 19:40

Czy w Lublinie powiedzie się eksperyment z dziennikarstwem obywatelskim?

Spotkanie w Kurierze Lubelskim na zdjęciu Paweł Nowacki i Ewa Czerwińska / Fot. Marek SzymaniakDzisiejsze spotkanie w „Kurierze Lubelskim” prowadziła redaktor Ewa Czerwińska oraz Paweł Nowacki – redaktor naczelny serwisu internetowego Wiadomości24.pl. Przyczyna spotkania - nowa inicjatywa dla ciekawej świata, lubiącej pisać i marzącej o wielkiej przygodzie, jaką jest profesja dziennikarza, lubelskiej młodzieży. Oferta Ewy Czerwińskiej i Pawła Nowackiego to możliwość współtworzenia codziennej gazety „Kurier Lubelski” na papierze i internecie na zasadach dziennikarstwa obywatelskiego. Projekt jest wprawdzie dopiero wstępnym pomysłem, ale jak mówiła redaktor Czerwińska: - Kurier otwiera przed wami drzwi wielkich możliwości. To od was zależy co z naszą propozycję zrobicie. Gorąco zachęcamy do współpracy.

Zgromadzeni uczestnicy spotkania zgodzili się z prowadzącymi, że to świetna idea oraz, że w Lublinie brakuje miejsc gdzie początkujący dziennikarze, często jeszcze studenci mogliby zadebiutować czy zaistnieć. - Dlatego „Kurier” wychodzi naprzeciw waszym oczekiwaniom, możemy tworzyć razem gazetę jaka was interesuje i którą z przyjemnością będziecie czytać wraz ze znajomymi - mówiła Czerwińska.

Spotkanie w Kurierze Lubelskim / Fot. Marek SzymaniakW sali, gdzie gromadzili się przybyli, bardzo szybko zabrakło miejsc. Szacowana liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania, zarówno organizatorów jak i gości lubelskiego dziennika.

Pozostaje mieć nadzieję, że projekt ze sfery myśli i planów zostanie przeniesiony w sferę rzeczywistą, a w Lublinie powstanie specjalne miejsce łączące tradycyjne i obywatelskie dziennikarstwo. To jednak zależy już tylko od nas, mieszkańców miasta i okolic. Szansa jest wielka. Nie zmarnujmy jej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Nie wiem, dlaczego kolega Nowak pisze do mnie w liczbie mnogiej, skoro nas jest jeden. "Towarzysze" chciał dodać czy co? Nie za bardzo rozumiem, dlaczego w dziennikarstwie obywatelskim ma nie być konkurencji. Czy DO nie zależy, żeby napisać więcej, lepiej i ciekawiej niż kto inny? Jeśli tak, to smutne. A konkurencja na pewno istnieje, jeśli chodzi o serwisy dziennikarstwa obywatelskiego i nie ma tu co czarować. Kwestia jak konkurować: ja i moi koledzy nie wchodzimy na Moje Miasto, żeby napisać, jacy jesteśmy świetni. Cóż, kwestia smaku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2008 23:03

konkurencja jest wszędzie gdzie jest rywalizacja, tutaj rywalizacja o informacje, które są na rynku medialnym sprzedawanym towarem, także w DO konkurencja chyba jednak istnieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziennikarstwo obywatelskie nie zna pojęcia konkurencja, już zapomnieliście Red. Bobiński :) ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odrobinę mnie mierzi promowanie przez Marcina Nowaka (nie po raz pierwszy) konkurencyjnego serwisu, od którego na dodatek bierze pieniądze jako jego pracownik (w oddziale śląskim). Oczywiście zabronić tego nie można, ale to, jak pisał Herbert, kwestia smaku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.12.2008 23:55

Wiemy, że jest i ktoś o tym wspominał na spotkaniu, zresztą to żadna wiedza tajemna. Ale mówiąc, Kurier wychodzi na przeciw oczekiwaniom, miałem na myśli to, że na spotkaniu zjawiło sie ok 80 osób, więc mm też moze przezywać niebawem podobne oblężenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się zapał. Jednak nieprawdą jest, że w Lublinie nikt tego wcześniej nie zrobił. Oczywiście jest już gazeta i portal tworzone przez dziennikarzy obywatelskich i nazywa się Moje Miasto Lublin. Z płaconymi wierszówkami ;)

Jak zwykle musiałem stanąć na straży rzeczywistości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie niestety nie mogło być, ale również uważam że jest to bardzo dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa inicjatywa, ale nie podoba mi się postawa Pana Nowackiego na 1. zdjeciu. Nie wiem, ale moze ktoś orientuje sie o co mi chodzi....?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.12.2008 20:45

Sam pomysł jest bardzo dobry, trzeba przyznać, że to wyjście na przeciw oczekiwaniom. Jeśli będzie tak, że będzie strona internetowa - serwisowa, a najważniejsze teksty będą rzeczywiście przedrukowywane do gazety papierowej i opłacane mobilizującą wierszówką, to chętnych będzie napewno dużo... a czy to sie przyjmie, utrzyma - zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja byłem i fajnie było. Trzeba rozkręcić to miasto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.