Facebook Google+ Twitter

Wykradziono dane użytkowników z serwisu eBay

Władze firmy eBay poinformowały, że serwis stał się obiektem ataku hakerów, którzy wykradli dane z kont użytkowników. Portal internetowy prosi użytkowników, aby zmienili swoje hasła dostępu. Prośba dotyczy 145 mln osób.

 / Fot. By Coolcaesar at en.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from WikEBay, jeden z największych na świecie portali oferujących aukcje internetowe padł ofiarą hakerów. Firma dopiero teraz przyznała się, że doszło do włamania, w wyniku którego wykradziono bazę danych zawierającą informację na temat użytkowników - podaje portal niebezpiecznik.pl.

Do ataku doszło na przełomie lutego i marca. Fakt włamania został jednak odkryty dopiero 2 tygodnie temu.

Amerykański gigant podaje, że skradzione zostały zaszyfrowane hasła dostępu. Baza zawierała również imię i nazwisko, adres e - mail, adres domowy, numer telefonu i datę urodzenia klientów. Jak zaznacza eBay, atakujący nie mieli dostępu do danych finansowych, czyli numerów kart kredytowych i kont PayPal.

Hakerzy dostali się do systemu po uzyskaniu loginów i haseł pracowników serwisu, przy pomocy których dostali się do sieci wewnętrznej firmy. Portal niebezpiecznik.pl podejrzewa, że chodzi o dostęp do VPN -a (Virtual Private Network) i buszowanie po sieci wewnętrznej.

Nie wiadomo w jaki sposób firma eBay przechowywała hasła użytkowników. W komunikacie użyto słowa "encrypted", czyli "zaszyfrowany".

EBay poinformował, że nie widzi żadnych podejrzanych zmian na kontach użytkowników. Firma podkreśla jednak, że na wszelki wypadek, klienci powinni zmienić swoje hasła dostępu do eBay'a, a także do wszystkich serwisów, w których korzystano z tego hasła.

Nie wiadomo również czy wykradziona baza danych dotyczy wszystkich klientów. Obecnie firma pracuje z policją i specjalistami, aby jak najszybciej zanalizować tę sytuację.

EBay to największy serwis aukcji internetowych na świecie. Został założony 3 września 1995 r. przez Pierre'a Omidyara. Firma działa obecnie w 37 krajach, w Polsce rozpoczęła swoją działalność w 2005 r.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ruch w interesie musi być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś mi się nie wydaje, żeby hakerzy mieli atakować jakikolwiek "serwis". A co dopiero wykradać dane! Ktoś chyba nie zna znaczenia słowa "haker".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.