Facebook Google+ Twitter

Wykryto usterkę w Dreamlinerach. Polskiej maszyny to nie dotyczy?

W kilku Dreamlinerach koncern Boeing wykrył poważną awarię - samoloty mają problemy z nieszczelnymi przewodami paliwowymi. Wszystkie wyprodukowane maszyny trafią na przegląd. Na szczęście polski Boeing 787 pochodzi z najnowszej serii i nie posiada wad.

 / Fot. Mariusz Michalak/W24Koncern Boeing wykrył, że wyprodukowane samoloty Dreamliner mają nieszczelne przewody paliwowe. Boeingi mogą szybko wytracać paliwo, co może nawet doprowadzić do wybuchu. Producent wysłał oficjalne pisma do linii lotniczych eksploatujących Dreamlinery. Usterki wykryto w maszynach japońskich przewoźników lotniczych: Japan Airlines oraz All Nippon Airways (ANA).

Jak informuje serwis gazeta.pl, Polskie Linie Lotnicze LOT nie otrzymały oficjalnego pisma od koncernu Boeing. Pierwszy Polski Dreamliner pochodzi z nowej serii i jest sprawdzony.

We wtorek, Boeing 787 amerykańskich linii lotniczych United Airlines, lecący z Houston do Newark, musiał awaryjnie lądować w Nowym Orleanie, ponieważ stwierdzono problem techniczny. Na pokładzie było 184 pasażerów. Po wylądowaniu od razu przeprowadzono przegląd, jednak żadnej wady nie odnaleziono.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jesteśmy pierwsi w Europie i występujemy jako "europejscy oblatywacze doświadczalni". Ciekawe ile jeszcze pojawi się usterek - a będą na pewno w trakcie eksploatacji - jak zawsze to bywa w wypadku nowych maszyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.