Facebook Google+ Twitter

Wykrywacze kłamstwa naszym politykom raczej nie grożą

Rosyjscy prawodawcy zaprezentowali parlamentowi projekt nowej ustawy nakazującej przeprowadzanie testów z wykorzystaniem detektorów kłamstwa. A gdyby wprowadzić wykrywacze kłamstwa dla urzędników państwowych i polityków w naszym kraju?

Cytując George Orwella: "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda", chciałbym przedstawić drogim czytelnikom informację, która ukazała się na stronach portalu: "The Voice of Russia" oraz "www.bibula.com".

"Rosyjscy prawodawcy zaprezentowali parlamentowi projekt nowej ustawy nakazującej przeprowadzanie testów z wykorzystaniem detektorów kłamstwa, wobec wszystkich kandydatów ubiegających się o jakąkolwiek pracę w ministerstwach: Spraw Wewnętrznych, Spraw Zagranicznych, Obrony, oraz w Prokuratorii Generalnej, służbach ochrony granic i służbie bezpieczeństwa (FSB). Rosyjska Duma, w walce wytoczonej przeciwko wszechobecnej korupcji, widziałaby obowiązkowe zastosowanie poligrafów również przy przyjmowaniu do pracy w policji oraz wszystkich tych resortach i stanowiskach gdzie pracownik miałby dostęp do tajemnic państwowych. Według projektu, niekorzystny wynik testu wiązałby się z odmową przyjęcia do pracy".

Czytając tę informację pomyślałem :"a gdyby wprowadzić wykrywacze kłamstwa dla urzędników państwowych i polityków w naszym kraju?" Chociaż jak powiedział Jarosław Kaczyński w 2006 roku, na expose, obejmując urząd premiera: „Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne” - wykrywacze kłamstwa, naszym politykom raczej nie grożą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wielbiciel
  • wielbiciel
  • 11.01.2011 20:55

Bardzo lubię pana artykuły. Każdy jest stonowany ale potrafi Pan od siebie dodać własną opinię. Bardzo cenię to u dziennikarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.