Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5594 miejsce

Wykształcony i majętny pan pozna... pana

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-28 11:01

– Szukam miłości mojego życia – wyznaje mężczyzna. – Marzy mi się wysoki brunet z szerokimi ramionami – dodaje. Jest szansa, że jego marzenie się spełni – od niedawna we Wrocławiu dwie panie pomagają gejom odnaleźć się w tłumie „heteryków”

Biuro matrymonialne dla gejów i lesbijek Atlantyda mieści się tuż obok knajpy o bardzo heteroseksualnej nazwie – Tawerna. I nie ma w tym nic dziwnego. – Czasem przychodzą do nas nadzwyczaj męscy panowie. Nigdy nie pomyślałabym, że gustują w panach – mówi właścicielka agencji Elżbieta Odolczyk.
– Zadbani, inteligentni, kulturalni. Większość wykształcona i majętna – dodaje jej córka i wspólniczka Daria Sobera.

We dwie od kilku miesięcy próbują zrobić interes na kojarzeniu par. Prowadzą też biuro dla heteroseksualistów, ale prawdziwym wyzwaniem jest Atlantyda. Skąd nazwa? Pani Elżbieta odpowiada: – Zagubione miasto... odnaleźć miłość. Troszkę nas poniosło, jak ją wymyślałyśmy – przyznaje.
Chociaż krótko prowadzą działalność, w bazie mają już około stu panów. Panie zdarzają się rzadko – wśród homoseksualistów kobiety to mniejszość.

Właścicielki Atlantydy zbierają dane o kliencie, fotografują go, a potem podają kontakt komuś o podobnych zainteresowaniach i potrzebach. Nie różnią się one zresztą wcale od tego, czego szukają heteroseksualiści.
– Większość gejów szuka miłości. Ciepła, zrozumienia, czułości. Rzadziej przygody erotycznej – opowiada Daria Sobera. – Oni naprawdę są tacy sami jak my – zapewnia. – Różnica polega na nieufności. Najpierw dzwonią niepewni, a potem nieśmiało przychodzą do biura. Wszystko to z obawy przed ludzką niechęcią.

Zagłębie gejowe

Okazuje się jednak, że z tolerancją w naszym mieście nie jest najgorzej. Potwierdzają to Dawid i Tomek, młodzi wrocławscy homoseksualiści. Pierwszy z nich, otwarty, energiczny, skory do kokieterii i pewny siebie; drugi – skryty, cichy, nieco zamyślony, o delikatnym głosie.

– Wrocław to takie zagłębie gejowe – mówi Dawid. – Nawet nie wiecie, ilu nas tu jest – śmieje się. Według niego, w poszukiwaniu partnera do naszego miasta zjeżdżają geje z całej Polski.
– Nie musimy jednak szukać pomocy w agencji – wtrąca Tomek. – Homoseksualistę można łatwo rozpoznać.
Recepta jest prosta. Wystarczy spojrzeć drugiemu mężczyźnie w oczy, a kiedy ten nie odwraca wzroku, prawdopodobnie jest gejem. Metoda ta w naszym kraju niesie ze sobą pewne ryzyko – można zdrowo oberwać.
Dawid ma teraz stałego partnera. Poznał go na dyskotece, zaimponował mu jego upór w dążeniu do bliższej znajomości. – Teraz ma to, czego chciał! – śmieje się. Dlatego nie skorzysta z usług biura, ale ceni inicjatywę: – Jestem w stałym związku, ale i tak wolałbym podrywać na mieście albo w dyskotece. Co innego starsi geje. Oni na pewno skorzystają – tłumaczy.

Tomek jest sam. – Nigdy nie stawiałem seksu na pierwszym miejscu, nie szukam partnera na siłę, ale kogoś na całe życie. Jestem cierpliwy, poczekam. Biuro nie jest dla mnie, choć uważam, że to dobry pomysł.
Pierwszy z nich zaczynał od dziewczyn. Teraz woli mężczyzn, bo, jak mówi, mają to, czego brakuje kobietom. Drugi nigdy nie skłaniał się ku płci pięknej. Na początku walczył ze sobą. Potem zaakceptował swoją odmienność i jest szczęśliwy. We Wrocławiu obaj czują się bezpiecznie.

Strach i nadzieja

Znają jednak takich, którzy boją się nieustannie. Dawid opowiada o swoim znajomym, który ma trójkę dzieci i jest gejem. Walczy ze swoją naturą każdego dnia. Są i tacy, którzy w nocy bawią się z innymi mężczyznami, a w dzień są najzagorzalszymi wrogami homoseksualistów.
Właścicielki Atlantydy pytane, czy boją się nieprzychylnych reakcji, śmieją się pogodnie: – We dwie damy sobie radę.
Na razie znajomi i rodzina patrzą na ich zajęcie życzliwie i z przymrużeniem oka.
– Takie inicjatywy oswajają ludzi z homoseksualizmem – twierdzi Robert Biedroń, prezes Kampanii przeciwko Homofobii. I dodaje, że takie biura w Polsce już były, ale upadły wraz z pojawieniem się internetu. – Życzę jednak właścicielkom powodzenia w tej romantycznej inicjatywie – mówi.

Sukces Atlantydy byłby ważny dla środowiska homoseksualistów. A na jego osiągnięcie są duże szanse, ponieważ właścicielkom nie brak doświadczenia w kwestii kojarzenia par. Obie z autopsji znają już radość zamążpójścia. Jedyną przeszkodą jest to, że obie zaznały też goryczy rozwodu.
Maciej Czujko - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

LordD a musisz sobie coś wyobrazić, żeby pozwolić temu współistnieć w świecie?
Ja nie muszę sobie wyobrażać jak wygląda całująca się para heteroseksualna. Jest to dla mnie taki sam element świata, jak obraz mnie całującego swojego partnera... i tyle :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to nie wiem jak to tak chłop z chłopem może. Po prostu nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić jak można być nieczułym na wdzięki kobiet. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekcja tolerancji? prosze bardzo... Czym się rózni szczera miłość kobiety i meżczyzny od miłośćci osób tej samej płci? Należy podkreślić i przypomnież iż MIŁOŚĆ to uczucie ;dzieje się w głowie,sercu....jezeli dwoje ludzi nie moze bez siebie żyć to czemu mamy im tego zabraniac? MIŁOSĆ w jakiejkolwiek postaci to coś pięknego ,niepowtarzalnego .Osobiscie jestem hetero ale akceptuje ludzi o odmiennej orientacji,oczywiscie nie podobałoby mi się gdybym widziała parę homoseksualistów namietnie się całujących ale z parą hetero byloby podobnie-poprostu takie sytuacje mnie irytują.Jestem za biurem matrymonialnym:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasem jek patrze na całujące się pary hetero to też mam ochotę zwymiotować więc dla mnie nie ma róznicy. Sa ludzie z kulturą i bez a czy to czy ktoś kocha osobę tej samej płci... co mi albo wam do tego. Każdy ma prawo do szczęścia, jeżeli nie krzywdzi tym samym drugiej osoby i nie chodzi mi o osoby trzecie. A homoseksualizm to nie tylko seks... nawet jeżeli wszyscy trąbią tylko o tym. Biuro matrymonialne? jestem za :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

DeX, skąd wiesz, że Twój syn nie będzie gejem? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwie całujące się kobiety wyglądają słodko. Sam moją dziewczynę poprosiłbym o to żeby specjalnie dla mnie dała namiętnego całusa swojej koleżance. Ale gdybym zobaczył 2 całujących się facetów to... #%&*^$@#.( Musiałem dać cenzurę).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.