Facebook Google+ Twitter

"Wymaluj świat piosenek Jaromira Nohavicy" - konkurs zakończony

Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Jaromira Nohavicy "Kometa" w czerwcu, na łamach strony www.edumuz.pl ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci pod tytułem "Wymaluj świat piosenek Jaromira Nohavicy".

 / Fot. Stanisławek Gabrysia KRAŚNIKNa konkurs wpłynęło 139 prac. 53 ilustracje narysowały przedszkolaki, a 86 prac dzieci z klas I-III. Ciekawostką jest to, że rysunki uczniów nadesłała Polska Szkoła w Suchej Górnej w Czechach.

Zadaniem konkursowym było wysłuchanie 10 piosenek dziecięcych Jaromira Nohavicy z płyty z 1994 roku "Trzy świnki" z polskimi słowami Marii Tomaszewskiej i następnie wykonanie ilustracji do wybranych utworów.

 / Fot. Kamila Andruszkiewicz CZĘSTOCHOWANauczycielka przedszkola w Mokronosie Górnym, Iwona Chmielewska tak opisuje okoliczności w jakich powstawały dzieła małych artystów: "Oczywiście wspólnie przesłuchaliśmy wszystkie nadesłane przez Państwa utwory. Następnie dzieci dokonały swoistej selekcji. Zdecydowanie największe uznanie, zwłaszcza wśród żeńskiej części mojej grupy, zdobyła piosenka o parze kochających się na wieczność delfinach. Natomiast chłopcy byli szczególnie zauroczeni utworami o pracowitym krecie oraz o małych ale niezwykle dzielnych zającach. W trakcie tworzenia, dzieci prosiły o wielokrotne odtwarzanie wybranych przez siebie utworów. Wytworzyła się podniosła atmosfera, a zaangażowanie duchowe sięgało zenitu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.