Facebook Google+ Twitter

Wymiana dowodu przez Internet wolniej

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-08-29 09:36

Zapowiedź możliwości przedłużenia o trzy miesiące terminu wymiany dowodów osobistych nie uśpiła czujności mieszkańców Trójmiasta. Żeby mieć pewność, że zostanie się obsłużonym, do Urzędu Miejskiego w Gdańsku trzeba przyjść wczesnym rankiem. Zapisy internetowe gwarantują spotkanie z urzędnikiem... za cztery miesiące.

- Przepraszamy, przewidywana godzina obsługi wykracza poza czas przyjęć klientów w urzędzie - taką informację otrzymują wszyscy, którzy gdański Urząd Miejski odwiedzają po godzinie 10. Wtedy bowiem urządzenie wydające numerki do stanowisk, przy których można wymienić dowód osobisty, kończy pracę. Żeby mieć szansę na złożenie wniosku, w urzędzie należy zjawić się około godziny ósmej rano.

Dowodu osobistego nie wymieniło jeszcze 38 tysięcy gdańszczan. Do końca 2007 roku, gdy mija ustawowy termin wypełnienia tego obowiązku, zostało jeszcze 85 dni roboczych. Każdego dnia w trzech placówkach w Gdańsku urzędnicy mogą obsłużyć około 500 osób. Przy ul. Nowe Ogrody wydawanych jest 200 numerków, przy ul. Partyzantów we Wrzeszczu - ok. 160, a przy ul. Milskiego na Chełmie - 70. Do tego doliczyć trzeba jeszcze 30 osób, które umówiły się telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. Ten ostatni sposób staje się coraz bardziej popularny. Ale... - Weszłam na stronę www.gdansk.pl i okazało się, że najbliższy wolny termin jest w grudniu. Przyszłam więc do urzędu w ubiegłym tygodniu, ale nie było już numerków - powiedziała nam Agnieszka Bajdor. - W poniedziałek byłam tu przed godziną ósmą, odstałam swoje w długiej kolejce, poczekałam pięć godzin i udało się. Złożyłam wniosek!

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku zastanawiają się, jak zwiększyć liczbę obsługiwanych codziennie petentów. - Sytuacja powinna się poprawić, urzędnicy wracają z urlopów - zapowiada Danuta Galica, kierownik referatu dowodów osobistych Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wydział przy ul. Partyzantów przyjmuje chętnych do wymiany nawet w soboty. Podobny sposób na uniknięcie kolejek ma gdyński magistrat. Do końca stycznia 2008 r. urzędnicy pracują również w soboty. W Gdyni do wymiany zostało jeszcze 30 tysięcy dowodów starego typu. Dziennie do tamtejszego urzędu zgłasza się około 600 osób. - Każdego dnia dziennie obsługujemy do stu osób - przyznaje Magdalena Jachim z Urzędu Miasta w Sopocie. - Dokument musi wymienić jeszcze trzy tysiące osób.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.