Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2255 miejsce

WYMIANA MURAWY NA STADIONIE MIEJSKIM W TYCHACH

Od piątku (06.05) planowana jest wymiana murawy na stadionie w Tychach. Prace rozpoczną się zaraz po meczu GKS-u Tychy ze Zniczem Pruszków i potrwają dwa tygodnie. Nowa nawierzchnia ma być gotowa przed kolejnym meczem z Wisłą Puławy.

Stadion Miejski w Tychach krótko przed otwarciem / Fot. Michał GielStan obecnej murawy wielokrotnie był już krytykowany. Stosowano liczne zabiegi pielęgnacyjne, lecz okazuje się, że to za mało. Tym bardziej, iż Stadion Miejski w Tychach to jeden z obiektów, na których w czerwcu zostaną rozegrane mecze Mistrzostw Europy U-21.

Przed nami najważniejsza impreza, jaką bez wątpienia będą czerwcowe Mistrzostwa Europy U-21. Na Stadionie Miejskim w zaledwie dwa tygodnie zostaną rozegrane cztery spotkania oraz odbędzie się kilka treningów. Istniało duże prawdopodobieństwo, że nasze obecne boisko nie byłoby w stanie „udźwignąć” tak napiętego terminarza. Priorytetem jest murawa spełniająca wszystkie europejskie standardy, dlatego wspólnie z naszym partnerem, firmą Mostostal Warszawa, podjęliśmy decyzję o jej wymianie – powiedział prezes tyskiego klubu Grzegorz Bednarski, cytowany w komunikacie GKS.

Murawa zostanie wymieniona w ramach obowiązującej gwarancji.

Mistrzostwa zostaną rozegrane od 16 do 30 czerwca w Tychach, Gdyni, Kielcach, Bydgoszczy, Krakowie i Lublinie. Pierwszy raz w historii weźmie w nim udział 12, a nie 8 drużyn. W Tychach odbędą się trzy mecze grupy C (Niemcy, Czechy, Włochy i Dania)
i jeden półfinałowy.

Tyski stadion oddano do użytku w 2015 roku. Mieści on 15 tys. widzów i został wybudowany kosztem 129 mln złotych, które pochodziły z budżetu miasta.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.