Facebook Google+ Twitter

Wymień stary sprzęt elektroniczny na kilo owoców!

W piątek rusza ekoakcja "Recykling daje owoce", w trakcie której każdy będzie miał okazję wymienić swój stary, elektroniczny sprzęt, a więc zużyty telewizor, niedziałającą pralkę czy komputer, a nawet makulaturę - na kilogram owoców.

17 września przy Klubokawiarni Warszawa Powiśle odbędzie się akcja "Recycling daje owoce". / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:NEA_recycling_bins,_Orchard_Road.JPG Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, w zamian za stary sprzęt w postaci zepsutych telewizorów, przepalonych świetlówek, wyczerpanych baterii, surowców wtórnych, jednym słowem różnych domowych odpadów, dostaną kilogram gruszek, śliwek, czy jabłek. Skąd ten pomysł?

- Ekologia to dziedzina, która łączy różne sfery życia. Przesłanie jest proste: ekologicznie znaczy zdrowo. A owoce to witaminy. Stąd zdecydowałem, że tym razem odpady przynoszone przez zainteresowanych moim projektem, będą wymieniane na owoce. 17 września spotkam się z mieszkańcami Warszawy, a w późniejszym czasie Wrocławia i Łodzi.- informuje organizator akcji Dominik Dobrowolski.

Osoby wspierające akcję pragną poprzez to działanie doprowadzić do redukcji ilości śmieci na polskich wysypiskach. Celem projektu ponadto jest uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że segregacja odpadów ma duże znaczenie, w końcu powtarzając za panem Dominikiem Dobrowolskim - ekologia to zdrowie! Jeżeli będziemy dbać o czystość naszych miast i segregowanie odpadów, to także będziemy dbać o swoje zdrowie.

W przygotowaniu projektu pomagają: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie, Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku SA, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Fundacja EkoRozwoju oraz Radio Kampus.

Wydarzenie odbędzie się pod Klubokawiarną Warszawa Powiśle przy ul. Kruczkowskiego 3b, w godz. 10-14. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony cycling-recycling.eu

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobry sposób na pozbycie się starych, niechcianych urządzeń. Myślę, że termin ekologia użyty tutaj, dotyczy następstw posiadania zużytej elektroniki.
Jak wiadomo, często takie sprzęty lądują w lasach, na "nieoznaczonych" wysypiskach, czyli w miejscach, gdzie ludzka głupota i bezmyślność każe pozbyć się odpadków.
W takim wypadku to jest ochrona naturalnego środowiska, chociaż przed nami samymi.

Swoją drogą specjalista od elektroniki może zarobić na podzespołach ze starych urządzeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyżej opisana akcja to robienie porządków a nie ekologii. Dorabianie do tej akcji znaczenia proekologicznego jest irracjonalne. Pan Dominik Dobrowolski, który słynie z wypisywania bzdur i życia za pieniądze swojej Fundacji EkoRozwoju, mówi powyżej: "ekologicznie znaczy zdrowo", "owoce to witaminy", itd. co jest antyekologicznym infantylnym wewnętrznie sprzecznym upraszczaniem i zakłamywaniem świata. Ekologia to dyscyplina naukowa, która nie zajmuje się zdrowiem, nie zajmuje się witaminami i z definicji prozdrowotna nie jest. Ekologia to badanie oddziaływanie grup organizmów na siebie wzajemnie i badanie oddziaływania środowisko - grupy organizmów. Podstawami ekologii są reguły rządzące ewolucją, takie jak selekcja śmiertelna, ginięcie słabiej przystosowanych, rozwój lepiej przystosowanych do aktualnych warunków ekosystemu, fakt że zmienność i niestabilność stymuluje ewolucję, itd. Tak więc powstrzymywanie przemian w ekosystemach, ratowanie gorzej przystosowanych organizmów, usiłowanie zatrzymania przemian w ekosystemach na sytuacji minionej lub dzisiejszej, to jest działalność sprzeczna z ewolucją i naturą, a więc antyekologiczna (bo przeciwstawna do naukowych zasad tej dyscypliny naukowej). Np. prozdrowotność jest sprzeczna z ekologią, bo ekologia przyjmuje że jedną z naturalnych form eliminacji słabiej przystosowanych jest właśnie choroba. Tak więc przypisywanie do tej akcji robienia porządków ideologii ekologicznej jest absurdalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł, skorzystam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.