Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29055 miejsce

"Wymyk", czyli psychiczna autodestrukcja. Premiera 4 listopada

"Wymyk" w reżyserii Grega Zglinskiego to mocno obsadzony w rzeczywistości film, przepełniony emocjonalną intensywnością, obnażający ludzką moralność, a przede wszystkim ukazujący bolesny dramat ludzkiego losu.

Film opowiada historię dwóch dorosłych braci Alfreda i Jurka. Zawodowa rywalizacja oraz konflikty życia codziennego sprawiają, iż sprawy między braćmi nie układają się najlepiej. Alfred robi wrażenie silnego, nie bojącego się niczego brata. Jurek zaś, posiadający lepszą edukację oraz smykałkę do interesów cieszy się większym zaufaniem ojca.

W trakcie podróży pociągiem bracia uczestniczą w brutalnym incydencie. Jerzy staje w obronie dziewczyny napastowanej przez chuliganów. Alfred nie reagując na ich zachowanie, biernie przygląda się jak jego brat jest maltretowany, a następnie wyrzucony z pędzącego pociągu.

Szok pomieszany z przerażeniem powodują, iż bohater popada w psychiczną autodestrukcję. Alfred pogrąża się w kłamstwach, próbując zakamuflować swoją bierność podczas tragicznego wypadku. Nie wie jednak, iż zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą.

Jego postawa zweryfikowana przez opinię społeczną powoduje, iż Alfred jeszcze bardziej zapada się w sobie. Wstyd oraz wyrzuty sumienia pogłębiają wewnętrzny ból bohatera. Od Alfreda odchodzi żona, która widzi w mężu tchórza i kłamcę.

"Wymyk" to historia o wybiórczej moralności, o złych decyzjach oraz o kruchości ludzkiego życia.Premiera filmu odbędzie się 4 listopada 2011 roku.

Reż. Greg Zglinski. Wyst. Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.