Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5261 miejsce

Wymyślił "ośmiornicę na kółkach" i zarabia na wakacje

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-07-26 08:41

Dziwaczny rower pojawił się ostatnio na Głównym Mieście w Gdańsku. Za 3 złote każdy może wybrać się na przejażdżkę tym nietypowym bicyklem, zaprojektowanym przez młodego gdańszczanina.

Ludzie nazywają go ośmiornicą albo wehikułem czasu, bo każdy, kto na niego wsiądzie, może poczuć się młodziej – mówi Paweł Sawicki, kierowca pojazdu, który w ten sposób zarabia na wakacje.

Jakuba Ryfa wymyślił nietypowy sposób na wakacyjny zarobek / Fot. Dziennik BałtyckiPomysł na nietypowy rower zrodził się podczas wycieczki do Holandii w głowie 27-letniego Jakuba Ryfy, który wraz z kolegami założył biuro podróży www.joytrip.pl. Zaprojektował wieloosobowy bicykl, wzorując się na podobnych, jeżdżących po ulicach Amsterdamu i zabrał się do jego budowy wraz ze znajomym studentem politechniki, który miał już pewne doświadczenie w samodzielnym składaniu nietypowych wehikułów. Części do budowy zdobyli w większości sami. Ramę zamówili w Stoczni Gdańsk, koła pochodzą z fiata cinquecento, a układ hamulcowy ze starego malucha. – Po ponad dwóch miesiącach pracy wyjechaliśmy z garażu na Kaszubach rowerem, który nazwaliśmy integracyjnym. Może na nim jeździć, swobodnie rozmawiając, jednocześnie siedem osób – wyjaśnia pomysłodawca. Integracyjny jest także dlatego, że siedem osób musi wspólnie pedałować, by pojazd ruszył z miejsca.

Zainteresowanie gdańszczan samym wehikułem jest duże, ale nie każdy decyduje się na przejażdżkę: – Wielu ludzi podchodzi, pyta o rower i robi sobie przy nim zdjęcia, ale dość odwagi, żeby na niego wsiąść, ma zwykle tylko młodzież – wyjaśnia Tomek Poniatowski, drugi kierowca pojazdu. – Dla mnie, zapalonego cyklisty, prowadzenie go to sama radość. Na razie dochody wystarczają na pokrycie kosztów parkowania, ale organizatorzy liczą, że interes się rozkręci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny, niebanalny pomysł połączony z możliwością zarobku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.