Facebook Google+ Twitter

Wynagrodzenie minimalne wynosić będzie - 1276 zł?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 20:03

Komisja Trójstronna proponuje, by wynagrodzenie minimalne w przyszłym roku wyniosło 1276 złotych, co stanowi 40 procent wysokości przeciętnej pensji. Jak poinformował wicepremier Waldemar Pawlak, na taką kwotę zgodziły się wszystkie strony dialogu społecznego.

Kwota 1276 złotych została zaproponowana przez stronę rządową i uzyskała poparcie zarówno pracodawców, jak i związków zawodowych. Wicepremier Pawlak podkreślił, że dzięki podjęciu tak szybkiej decyzji, rząd będzie mógł zająć się tą sprawą już na najbliższym posiedzeniu.

Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" powiedział, że nie udało się natomiast uzyskać porozumienia co do wzrostu płac w sferze budżetowej. Rząd i pracodawcy proponowali wzrost o 3,9 procent, natomiast związkowcy domagali się wzrostu płac o 15 procent. To było nie do przyjęcia - zaznaczył Mordasewicz - gdyż przekraczałoby to wzrost wydajności pracy.

W posiedzeniu Komisji Trójstronnej, obok wicepremiera Waldemara Pawlaka, wzięli udział między innymi minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak oraz wiceminister gospodarki Rafał Baniak. Stronę związkową reprezentowali przedstawiciele Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, a pracodawców - Business Centre Club, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" i Związku Rzemiosła Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.