Facebook Google+ Twitter

Wynajęci przez filmowców artyści zakpili z serialu "Homeland" (wideo)

Artyści wynajęci przez ekipę serialu "Homeland" zakpili z twórców filmu. Wykonane przez nich graffiti niosło przekaz "'Homeland' jest rasistowskie".

 / Fot. materiały prasoweProducenci popularnego serialu Homeland wynajęli trójkę arabskich ulicznych artystów, aby dodać autentyczności scenom z obozu dla syryjskich uchodźców w Libanie. Producenci przeoczyli jednak drobny szczegół. Artyści stworzyli na murach arabskie napisy: "'Homeland' jest rasistowskie", "Homeland to jakiś żart, ale my się nie śmialiśmy" i "Homeland to arbuz". - "Homeland to arbuz" oznacza w slangu, że nie powinien być brany poważnie - tłumaczy sprawczyni zamieszania egipcjanka Heba Amin, jedna z trojga artystów, którzy otrzymali zlecenie współpracy przy serialu.

- W poprzednich sezonach serialu było mnóstwo kulturowych i językowych przekłamań. Widocznie nikt nie weryfikował tych treści - dodaje. Gdy artyści zorientowali się, że nikt sprawdza, co napisali - postanowili wykazać się inwencją.

Serial krytykowany jest zwłaszcza za zniekształcanie wizerunku Bliskiego Wschodu. - To bardzo niebezpieczne i ma wpływ na rzeczywistość, nawet jeśli dotyczy fikcyjnych wydarzeń i postaci - twierdzi Heba Amin.

CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.