Facebook Google+ Twitter

Wynajem mieszkań, czyli jak zarobić na Euro 2012?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-28 15:30

Do mistrzostw Europy w piłce nożne niespełna trzy miesiące, a już trwa dyskusja, kto naprawdę na nich zarobi. Rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie, czy dla wszystkich kibiców wystarczy miejsc noclegowych i czy nie są one przez wynajmujących wyceniane zbyt słono.

 / Fot. PolskapresseCzas Euro 2012 będzie okresem szczególnym, w którym właściciele mieszkań lub pokoi do wynajęcia mogą osiągnąć z wynajmu ponadprzeciętne zyski. Może się jednak wydawać, że apetyty niektórych właścicieli poszybowały zbyt wysoko. Na rynku bowiem pojawiły się stawki dochodzące do 1 do 1,5 tys. zł/dobę za mieszkanie 2-3 pokojowe. Jeden z rekordzistów zażądał nawet stawki 10 tys. zł za dobę za 100 m kw. lokum w jednym z trójmiejskich apartamentowców.

- Nie będzie zaskoczeniem w nadchodzącej rzeczywistości mistrzostw, że właściciele osiągną większe zyski z wynajmu mieszkania lub pokoju, jednak taki zysk można ocenić już dzisiaj jako dwukrotność normalnych wynajmów – stwierdza Jacek Fałek z serwisu http://dom.gratka.pl/

Trzeba również mieć na uwadze, że najem będzie się odbywał najwyżej do kilku dni. Wielu kibiców piłkarskich będzie chciało spędzić w każdym mieście, gdzie będą odbywały sie mecze od 1 do 5 dni ze względu na charakter rozgrywek.
- Jeżeli chcemy liczyć na dłuższy najem warto zainteresować się współpracą z klientami instytucjonalnymi, którzy będą w tzw. obsłudze mistrzostw, m.in: operatorzy, dziennikarze – mówi Jacek Fałek. – Takie rezerwacje dokonują się właśnie teraz. Natomiast rezerwacje klientów indywidualnych rozpoczną się na początku czerwca i właśnie wtedy należałoby zintensyfikować umieszczenie swojej oferty wynajmu – dodaje.

Biorąc pod uwagę każde z miast Polski w którym będą rozgrywane mecze mistrzostw, czyli: Gdańsk, Warszawa, Poznań i Wrocław, nie można spekulować, że najatrakcyjniejsze dla najmujących kibiców będą te mieszkania z tylko tych dzielnic w których jest zlokalizowany stadion piłkarski. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że łatwo będzie można znaleźć chętnych do wynajmu w również w ścisłych centrach miast, gdyż te stanowią dobrą bazę wypadową dla turystów, którzy odwiedzą nasz kraj, ponieważ przy okazji mistrzostw w piłce nożnej będzie to okazja, aby zapoznać się z Polską pod względem turystycznym.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.