Facebook Google+ Twitter

Wynajmij sobie dziadka na święta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-09 23:25

Nie masz czasu ulepić uszek? Wynajmij panią, która zrobi to za ciebie. Nie masz z kim pokazać się podczas świąt? Wynajmij sobie towarzystwo. Brakuje męskiego głosu który wyśpiewa najpiękniejsze kolędy? To też żaden problem.

 / Fot. PAP/Mirosław TrembeckiŚwięta niemal za 2 tygodnie. Jeśli natłok obowiązków zaczyna cię przytłaczać, zamów sobie kogoś, kto zrobi za ciebie to, co najważniejsze; pod twoim okiem i w twoim własnym domu. We Wrocławiu, ale pewnie nie tylko, w siłę rośnie podziemie niekonwencjonalnych usług świadczonych w tym gorącym okresie. Podziemie, bo osoby, które świadczą takie usługi robią to nielegalnie.

Bez zezwolenia, bez książeczek zdrowia i bez płacenia podatków. Bo konia z rzędem temu, kto słyszał o tym, żeby wystawić formalny rachunek za ulepienie uszek przez emerytkę.

O ile ogłoszenia w stylu "Ulepię pierogi na święta. 1 zł za sztukę." już mnie nie dziwią, o tyle "Absolwent Akademii Muzycznej zaśpiewa kolędy przy wigilijnym stole dla ciebie i twojej rodziny. Repertuar kolęd dowolny. 90 zł godzina." wbiło mnie w ziemię.

Zainteresowana tym, co jeszcze mogę mieć za dość niską opłatę, dowiedziałam się, że za zabicie karpia zapłacę 15 zł, za ubranie choinki zgodnie z obowiązującymi trendami zapłacę od 70 do 200 zł. Cena zależna jest od wysokości drzewka. Jeśli komuś z was nie chce się np. pakować prezentów, to też nie będzie problemu. Osoba o pseudonimie "Elfik55" w serwisie gumtree.pl oferuje, że za jedyne 25 zł od sztuki opakuje wszystko, to co ma trafić pod choinkę. Cena zawiera, oczywiście, koszty materiałów.

Do sprzątania też chętnych nie brakuje. Ja znalazłam grupę studentów, którzy za 55 zł za godzinę wytrzepią dywany, umyją okna i nawet przyniosą węgiel, o ile taka potrzeba zaistnieje. Niestety, nie pastują i nie froterują podług. Dlaczego? Z ciekawości zadzwoniłam pod wskazany numer i okazało się, że jeden z chłopaków ma alergię na zapach pasty do podłogi.

Jeśli więc komuś z was brakuje czasu i rąk do pracy polecam zalogować się do jednego z portali z ogłoszeniami i wyszukać kogoś, kto zrobi to, czego akurat potrzebujecie. Gwarantuję, że znajdziecie czego szukacie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.