Facebook Google+ Twitter

Wynalazki, dzięki którym będziemy zdrowsi i bezpieczniejsi

3 marca na kampusie Politechniki Krakowskiej będzie można poznać najciekawsze wynalazki z całego kraju, opracowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa i poprawie zdrowia. Eksperci podpowiedzą też, jak skutecznie sprzedać swój pomysł.

Loga projektowe / Fot. INTECH PKTo już trzecia edycja tego wydarzenia, organizowanego przez INTECH PK i stworzonego z myślą o upowszechnieniu nowatorskich rozwiązań, opracowanych przez naukowców z Politechniki Krakowskiej i innych politechnicznych uczelni. W najbliższy piątek zaprezentowane zostaną m.in. nowe antydepresyjne leki, inteligentne urządzenie do monitorowania astmy czy komputerowy odcisk palca.

Bardzo skrupulatnie selekcjonujemy napływające do nas zgłoszenia. Zdecydowaliśmy się na zaproszenie do współpracy tych twórców, którzy w najciekawszy i przełomowy sposób podeszli do tematów, które mogą mieć zastosowanie w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo, produkcja bezpiecznych leków czy zielona chemia – wyjaśnia wiceprezes INTECH PK Krzysztof Oleksy, koordynujący proces wyboru wynalazców.
Kolejnym punktem „Dnia Wynalazków” będzie dyskusja ekspertów dotycząca najskuteczniejszych sposobów na wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań, często powstających w uczelnianych laboratoriach. Z wiedzy specjalistów skorzystają też wszyscy ci, którzy myślą o założeniu swojego start-upu. Ostatnim akcentem wydarzenie będzie speed-dating.
W tym roku chcemy jeszcze mocniej wesprzeć politechnicznych wynalazców w poszukiwaniu partnera biznesowego. W programie Dnia Wynalazków znalazł się speed-dating, podczas którego twórcy nowych rozwiązań będą mogli bezpośrednio porozmawiać z funduszami inwestycyjnymi czy firmami, które są zainteresowane wykorzystaniem prezentowanych wynalazków w swojej codziennej działalności – opowiada prezes INTECH PK, Izabela Paluch. Porozmawiać będzie można m.in. z funduszami inwestycyjnymi YouNick oraz Innoventura, a także z największym polskim portalem crowdfundingowym PolakPotrafi.pl.
Zbliżający się Dzień Wynalazków ma więc bardzo praktyczny charakter. Powinien wziąć w nim udział każdy, kto na poważnie myśli o skomercjalizowaniu swojego wynalazku lub przymierzający się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, opartej o innowacyjny produkt lub usługę.

Udział w Dniu Wynalazków jest bezpłatny – wystarczy http://dw2017.evenea.p, gdzie odnaleźć można także szczegółowe informacje na temat wydarzenia.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są: YouNick oraz Innoventure. Patronat honorowy nad Dniem Wynalazków objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rektor Politechniki Krakowskiej i Urząd Patentowy RP.
Dzień Wynalazków jest również wspierany przez szereg organizacji, instytucji i firm, którym bliska jest idea innowacyjności. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Top500 Innovators, South Poland Cleantech Clusters, Nordic House Kraków Poland, PolakPotrafi.pl, Polska Innowacyjna, Instytut Kościuszki, Innovation Forum, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Sher.ly, AlSiTech, FlexAndRobust Systems oraz szereg podmiotów ze środowiska Politechniki Krakowskiej: Centrum Transferu Technologii, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Samorząd Studentów, Samorząd Doktorantów oraz Stowarzyszenie Wychowanków.

Wydarzenie „Dzień Wynalazków 2017: Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia” jest realizowane dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.