Wynik poszedł w świat. Wisła nadal niepokonana!

Nie jestem fanem spotkań sparingowych w którym mocniejszy zespół przynosi rezerwy, ale ostatnio właśnie takie spotkania coraz bardziej mi się podobają.

Oczywiście wynik nie jest istotny. Liczy się bardziej zaangażowanie i kondycja w przerwie na reprezentacje. Wisła wygrała 2:1 z Wolfsburgiem, Wynik idzie w świat, ale jeżeli ktoś oglądał ten mecz może stwierdzić, że Wisła z meczu na mecz wydaje się coraz lepsza.

Oczywiście czternasty zespół ligi niemieckiej przyniósł z podstawowego składu tylko świetnego, Diego lecz właśnie w drugiej połowie Wisła wyszła bardziej zmotywowana.

W pierwszej połowie praktycznie byliśmy świadkami, jak Wisła grała w piłkę. To był futbol apatyczny i siermiężny. Inna sprawa, że goście grali inną piłkę.

Było mniej miejsca i była inna kultura bawienia się piłką. Pamiętać trzeba, że Wisła nie ma dużej ławki, a uraz leczy, Paweł Brożek. Dlatego ze spokojem bardziej oglądałem ten mecz, bo wiedziałem, że po Wiśle nie należy oczekiwać cudów, tylko solidności.

Kibice mogli narzekać na pierwszą połowę, bo nie było ani jednego celnego strzału. To pokaże jak bardzo Wiśle jest potrzebny DRUGI napastnik. Paweł Brożek gra bez konkurencji. Dzisiaj wyszedł młody Kamiński i zagrał bardzo źle. Nie będę go usprawiedliwiał wiekiem, bo w przeszłości Żurawski w młodym wieku, już był gwiazdą.

Druga połowa była na szczęście zupełnie inna. Faken, naprawdę czułem przyjemność oglądania drugiej połowie. Pofatygowało się kilku kibiców, było swojsko i dodatkowo jak ktoś oglądał mecz na Eurosporcie to mógł mieć uśmiechniętą buzię do końca meczu. Terlecki chwalił każdą akcje nawet jak była nie udana. Właśnie ten mecz był reklamą naszej ligi. Mecz był pokazywany na Eurosporcie, a to oznacza, że mecz był pokazywany w kilku krajach. Każdy więc mógł zobaczyć gol Sarkiego i świetną defensywę Wisły.

Właśnie mam nadzieje, że w przyszłym spotkaniu zagra Fryc. Jeżeli na bogach będą grali Bunoza z Patrykiem to można być pewnym niezłej gry ofensywnej na bokach Białej Gwiazdy.