Facebook Google+ Twitter

Wyniki ankiety w sprawie odwołania prezydenta Kropiwnickiego

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zostanie odwołany w pierwszej turze referendum.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jerzy_Kropiwnicki.jpglogo Pracowni Badań Społecznych (PBS DGA) / Fot. www.pbsdga.plZ badań* wynika, że aż 54,9 proc. łodzian zamierza wziąć udział w referendum. To bardzo dobry wynik, gdyż w czasie poprzednich wyborów na prezydenta Łodzi frekwencja w pierwszej turze wyniosła 36,4 proc., w drugiej zaś 31,1 proc. Socjologowie z PBS DGA przestrzegają jednak, że są to tylko deklaracje. W przypadku referendum trzeba się liczyć z tym, że frekwencja będzie niższa, ale 35 proc. uprawnionych na pewno odda swój głos. Wybory będą ważne jeżeli w głosowaniu weźmie udział ponad 115 tysięcy łodzian.

Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości. Odwołania prezydenta Kropiwnickiego chce 63,4 proc. osób deklarujących udział w referendum. Za odwołaniem prezydenta zagłosuje 79,5 proc. zwolenników PO i 69,9 proc. wyborców SLD. Wśród powodów odwołania ankietowani wymieniali: częste nieobecności prezydenta w Łodzi (34 proc.), arogancję włodarza miasta (23,7 proc.) oraz brudne ulice i kamienice (20,7 proc.).

* 4 i 5 stycznia Pracownia Badań Społecznych (PBS DGA) wykonała sondaż na reprezentatywnej 500-osobowej grupie dorosłych mieszkańców Łodzi.

źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

<"Młodzi w Łodzi"

Raczej "Projekt Łódź". I to nie zupełnie jest środowisko nie partyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem zdania, że Kropa coś blokuje mieście, tj. inicjatywy np. pro - rozwojowe. Aby nie być gołosłownym, przytaczam fragment z GW. Aczkolwiek jej przyczyna jest znana...

"Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji rady miasta dyskutowano m.in. o poprawce, która może opóźnić budowę Camerimage Łódź Center. Na wcześniejszej sesji głosami radnych PO i Lewicy zdecydowano bowiem, że Centrum powstanie wtedy, gdy będzie możliwość dofinansowania go kwotą 250 mln zł z unijnych pieniędzy (budowa centrum ma kosztować dwa około 500 milionów). Jednak prezydent Kropiwnicki i szef festiwalu Plus Camerimage Marek Żydowicz chcą rozpoczęcia inwestycji bez czekania na pieniądze, jakimi - być może - wspomoże ją ministerstwo. Argumentują, że nie trzeba czekać na ogłoszenie konkursu, bo o pieniądze można ubiegać się cały czas. Tylko trzeba mieć gotową dokumentację". Źródło" http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7429467,Lodz__trwa_protest_w_Urzedzie_Miasta__Policja_przeszukuje.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żal mi go nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konstrukcja pytań w sondażu widać była mało sensowna. Brud w kamienicach nie jest tu meritum. Ważniejsza jest ignorancja dla środowisk, które dla Łodzi chcą coś zrobić a komercyjna polityka Pana K. to uniemożliwia. Patrząc na ilość maili od znajomych, głównie bezpartyjnych, które przypominają o referendum nie traktowałabym tego jako zagrania politycznego. Pan Kropiwnicki od dawna budzi mieszane uczucia i wiele środowisk ma mu sporo do zarzucenia. W sumie to środowiska pozarządowe np "Młodzi w Łodzi" i nie powiązane partyjnie przyczyniły się do owego referendum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, a co boli, to zerowa wartość argumentów za odwołaniem mieszkańców - np. Kropa nie chodzi po łódzkich kamienicach i nie brudzi. Jest to sprawa bardziej za odwołaniem władz administracji lub właścicieli, ewentualnie trzeba korzystających nauczyć porządku.

A z drugiej strony wynik badań, który nijak ma się do rzeczywistości (może zajść tyle wypadków losowych, których badania nie biorą pod uwagę, że...), pokazuje jak ludzie są podatni na propagandę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.01.2010 16:36

Kolejny element propagandy czerwonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.