Wyniki dziewiątej kolejki Bundesligi

Od piątku - 18 października do niedzieli - 20 października swoje mecze rozgrywały drużyny niemieckiej Bundesligi. Oczy polskich kibiców zwrócone były w stronę meczu Borussia Dortmund - Hannover, w którym "polska" drużyna odniosła zwycięstwo

Patera mistrzowska dla zwycięzcy niemieckiej Bundesligi / Fot. Florian K.Dziewiątą kolejkę rozpoczął mecz, w którym zespół 1899 Hoffenheim podejmował u siebie Bayer Leverkusen. Faworytem spotkania byli goście i wygrali 2:1. Bramki dla "Aptekarzy" zdobyli Sidney Sam (26 minuta) i Stefan Kiessling (70 minuta), jednak ten drugi wpisał się na listę strzelców nie trafiając w światło bramki, a piłka wpadła do bramki przez dziurawą siatkę. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Sven Schipplock w 88 minucie. W składach obu drużyn mogliśmy zobaczyć dwóch reprezentantów Polski: Eugena Polanskiego (1899 Hoffenheim) i Sebastiana Boenischa (Bayer Leverkusen).

W sobotę, 19 października, Borussia Dortmund, w składzie której od początku wystąpił Robert Lewandowski, a w 66 minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, podejmowała na Signal Iduna Park, Hannover 96, w składzie którego wystąpił od początku Artur Sobiech, zmieniony kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Jakuba Błaszczykowskiego. Finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów zagrał słabo, jednak wystarczyło to do pokonania gości 1:0. Bramkę już w czwartej minucie, z rzutu karnego, strzelił Marco Reus.

Wysokie zwycięstwo odniósł Bayern Monachium, który pokonał FSV Mainz 4:1, choć do przerwy niespodziewanie przegrywał 0:1. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 44 minucie Shawn Parker, jednak po przerwie strzelali tylko zawodnicy drużyny z Bawarii. W 50 minucie Arjen Robben dostał precyzyjne podanie od Mario Goetze i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Następne trafienie dwie minuty później zaliczył Thomas Muller, który pewnym uderzeniem z około pięciu metrów umieścił piłkę w siatce. Na następną bramkę gospodarze czekali do 69 minuty, kiedy to po długim podaniu na lewe skrzydło, Mario Goetze minął jednego z obrońców gości, zszedł do środka i podał piłkę do wolnego Mario Mandzukicia, a Chorwat bez problemu wpakował piłkę do siatki. W 82 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Thomas Muller, napastnik pewnie strzelił z rzutu karnego i nie dał szans bramkarzowi FSV Mainz.

Ciekawy mecz miał miejsce na boisku beniaminka Bundesligi, Eintrachtu Braunschweig, który podejmował Schalke 04 Gelsenkirchen. Skazany na porażkę gospodarz wysoko zawiesił poprzeczkę i zapewnił mecz z dużą ilością emocji. Gola na wagę trzech punktów zdobył w dziewięćdziesiątej minucie Roman Neustadter, a goście wywieźli trzy punkty wygrywając mecz 3:2.