Facebook Google+ Twitter

Wyniki egzaminów gimnazjalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-12 17:18

Średni wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej wyniósł 30 punktów na 50 możliwych, a w części matematyczno-przyrodniczej - 27 na 50 punktów.

Szefowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Maria Magdziarz poinformowała, że wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, mimo problemów z nim związanych, nie odbiegają od wcześniejszych. Przyznała jednocześnie, że z analizy rozwiązań zadań przez uczniów widać, że część szkół przygotowuje swoich wychowanków pod kątem zadań testowych.

Minister edukacji, Katarzyna Hall zaapelowała do samorządów lokalnych o pomoc dla gimnazjalistów, którzy nie zdążyli omówić w szkole części lektur, uwzględnionych na egzaminie gimnazjalnym.

Minister wyjaśniła, że każdy przypadek ucznia powinien być badany indywidualnie, a absolwenci gimnazjów otrzymają informacje o ilości punktów za zadanie obejmujące wspomniane lektury. Dzięki temu, zdaniem Katarzyny Hall, dyrektorzy szkół będą mogli ocenić jakość pozostałej części egzaminu ucznia pragnącego się uczyć w jego szkole. Szefowa resortu edukacji poinformowała, że problem dotyczy ponad 6 tysięcy uczniów z ponad 180 szkół.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.