Facebook Google+ Twitter

Wyniki ekshumacji zwłok Olewnika

Ciało pochowane na cmentarzu w Płocku należy do Krzysztofa Olewnika- poinformowała gdańska prokuratura.

K. Olewnik / Fot. Archiwum Wyniki ekshumacji wykazały, że ciało poddane ekshumacji to zwłoki Krzysztofa Olewnika. Ekshumacja została przeprowadzona, ponieważ pojawiły się wątpliwości co do zgodności procesu identyfikacji zmarłego z przepisami. Badania zostały przeprowadzone w zakładzie medycyny sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski apeluje o uznanie tych wyników jako ostatecznych. Jednocześnie zostało zapowiedziane wznowienie śledztwa w sprawie śmierci jednego z zabójców Olewnika- Wojciecha Franiewskiego.

Dramat rodziny Olewników ciągnie się od 9 lat. Krzysztof został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 r. po czym zamordowany 5 września 2003 r., pomimo przekazania porywaczom przez rodzinę 300 tysięcy euro okupu.

Zabójcy Olewnika: Franiewski, Kościuk oraz Pazik popełnili samobójstwa w więziennych celach. Śledztwo w sprawie porwania Olewnika ujawniło nieprawidłowości w polskich organach ścigania. 13 lutego 2009 została powołana komisja śledcza do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Źródła:
tvn24 oraz wikipedia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nie Magdo nie musisz się tłumaczyć:)
Dziękuje wszystkim za komentarze, oceny i uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przychodzi mi na myśl sprawa posła Gabriela Janowskiego. Niewygodny?! No to dawka narkotyku, zrobili z posła wariata i ślad po nim zaginął a środki masowego przekazu tak zadziałały że sprawa przycichła, naród zapomniał. A sprawa policjanta Papały?! Tak zamącono w ludzkich umysłach że na koniec cisza a Mazur spokojnie robi dalej interesy w Ameryce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski apeluje o uznanie tych wyników jako ostatecznych. - to zdanie wszystko wyjaśnia. Apeluje o uznanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wysłuchałam dziś konferencji prasowej na ten temat w TVN24 z udziałem ministra sprawiedliwości, pana Kwiatkowskiego i pana prokuratora Niemczyka...Wynik ekshumacji rozwiał wątpliwości, tym samym umarła ostatnia nadzieja rodziny Krzysztofa:((( "Trzeba to zaakceptować..." powiedziała pani Danuta, siostra Krzysztofa Odlewnika. Przykro było patrzeć na przygniecionych w bólu najbliższych zamordowanego! Z osobą Pana ministra sprawiedliwości wiążę pewne nadzieje, tylko co to już da? Prawdę, która być może wyjdzie w końcu na jaw?!

Mariusz ma ode mnie czwórkę. Moim zdaniem, artykuł wzmiankujący, niepełny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa Olewników obnaża powiązania mafijne sięgające najwyższych szczytów władzy w naszym chorym kraju.. Co do Twojego artykułu to nie powtarzaj słowa "ciało" 4 razy w 2 pierwszych zdaniach (synonimy: zwłoki, szczątki...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby się okazało, że to nie było ciało K. Olewnika to dopiero byłaby afera. Cała sprawa jest dziwna, niebywale zagmatwana, można odnieść wrażenie, że błędy policji i prokuratury nie były przypadkowe a i samobójstwa skazanych za porwanie Olewnika dają do myślenia. Nic tu nie da komisja śledcza (jej powołanie to jakieś nieporozumienie), sprawa chyba już nie zostanie wyjaśniona bo nikomu oprócz rodziny na tym nie zależy- co też może się wydawać zastanawiające.

Mariusz ode mnie 5* za trzymanie ręki na pulsie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam taką prośbę. Jeśli ktoś daje niskie oceny za materiał to proszę je umotywować w komentarzu. Wtedy będę wiedział co jest źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.