Facebook Google+ Twitter

Wyniki II tury wyborów w Bydgoszczy. Rafał Bruski prezydentem miasta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-02 13:05

W Bydgoszczy 5 grudnia do walki o urząd prezydenta stanął obecny prezydent Konstanty Dombrowicz i kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Bruski. Jak informuje PKW na Rafała Bruskiego głosowało 59,45 proc. bydgoszczan, Konstanty Dombrowicz zdobył 40,55 procent.

Sonda

Czy odpowiada Ci wybrany wczoraj prezydent Twojego miasta?

Obecny wojewoda kujawsko-pomorski - Rafał Bruski, zwyciężył w pierwszej turze osiągając 43 proc. głosów. W grudniowych wyborach zmierzy się z urzędującym prezydentem. Dombrowicz w listopadzie zdobył poparcie 30 proc. mieszkańców Bydgoszczy. Z walki o fotel prezydenta odpadł kandydat PiS Kosma Złotowski, który uzyskał 12 proc. głosów.Sprawujący urząd prezydenta miasta Konstanty Dombrowicz nie należy do żadnego ugrupowania politycznego. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako wieloletni dziennikarz radiowy i telewizyjny był pomysłodawcą i współtwórcą telewizji regionalnej w Bydgoszczy. Od 2002 roku pełni funkcję prezydenta Bydgoszczy. W obecnej kampanii występuje z programem 'Miasto dla Pokoleń", który zakłada inwestycję w edukację, kulturę czy lokalną gospodarkę. Prezydent podkreśla swoje osiągnięcia m.in. w dziedzinie oświaty, ochrony zdrowia czy transportu i zapowiada dalszy rozwój miejskiej infrastruktury. Kandydat zapowiada także dalsze działania na rzecz komunikacji miejskiej. Niezależny kandydat na prezydenta wskazuje, że zmiana może zahamować rozpoczętą już modernizację miasta, ponieważ nowy prezydent będzie potrzebował czasu, by zapoznać się ze wszystkimi zainicjowanymi już projektami.

Przeciwnikiem Dombrowicza w grudniowym starciu jest kandydat PO Rafał Bruski. Co ciekawe Bruski, był przez pewien czas zastępcą Dombrowicza w bydgoskim ratuszu. Obecnie od 2007 roku sprawuje urząd wojewody kujawsko-pomorskiego. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, studiował również finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W kampanii "Nie liczy się hasło, liczy się Bydgoszcz" wytyka błędy urzędującego prezydenta, zwraca uwagę na wysokie zadłużenie miasta. Zapewnia, że za jego rządów do miasta napłyną poważni inwestorzy, którzy zapewnią miejsca pracy dla mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat stawia na kulturalny rozwój mieszkańców Bydgoszczy, chce wspierać bydgoskie pomysły, budować własną markę miasta. Ponadto zapewnia, że będzie służył mieszkańcom, że ich głos będzie dla niego ważny.

Konstantego Dombrowicza oficjalnie poparło Prawo i Sprawiedliwość. Do głosowania na obecnego prezydenta zachęca również Kosma Złotowski, który w walce o fotel prezydenta Bydgoszczy uzyskał trzeci wynik wyborczy. Bruski natomiast zdobył nie tylko poparcie partyjnych kolegów z PO, wspiera go również SLD. Wojewodę poparli także jego kontrkandydaci z pierwszej tury: Grażyna Ciemniak oraz Jan Szociński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiesiu
  • Wiesiu
  • 02.12.2010 16:49

Łatwo jest Bruskiemu dawać obietnice bez pokrycia. Partyjni kandydaci do samorzadów to zachłannosć i robienie z mieszkanców wała !!!! Głosujmy na Dombrowicza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.