Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29805 miejsce

Wyniki II tury wyborów w Częstochowie. Prezydentem Matyjaszczyk

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-12-03 12:36

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej (ze 100 procent protokołów) drugą turę w Częstochowie wygrał Matyjaszczyk, otrzymując 70,89 proc. głosów. Frekwencja była niska. O godz. 19 wynosiła 29,11 proc. Matyjaszczyk z SLD zmierzył się w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Częstochowy z kandydatką Platformy Obywatelskiej Izabelą Leszczyną.

Sonda

Czy odpowiada Ci nowo wybrany prezydent Twojego miasta?

W pierwszej turze wyborów Krzysztof Matyjaszczyk z SLD zdecydowanie pokonał swoich kandydatów, uzyskując 46 proc. głosów, zabrakło mu jednak kilku procent. W drugiej turze zmagań o urząd prezydenta Częstochowy przeciwniczką Matyjaszczyka będzie Izabela Leszczyna, która zdobyła 22-procentowe poparcie mieszkańców. Trzecią pozycję, z 13-procentowym wynikiem wyborczym, osiągnął dotychczasowy prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona.Krzysztof Matyjaszczyk / Fot. materiały prasoweKrzysztof Matyjaszczyk, obecnie poseł na Sejm z ramienia SLD, ukończył Politechnikę Częstochowską, przez pięć lat zasiadał w częstochowskiej Radzie Miasta, pełni funkcje przewodniczącego Rady Miejskiej SLD w Częstochowie, jest również wiceprzewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD w Katowicach. W kampanii występuje pod hasłem "Obudźmy energię Częstochowy". Kandydat wskazuje, że wśród priorytetów jego polityki znajduje się walka z bezrobociem, ożywienie lokalnej gospodarki, rozwój infrastruktury komunikacyjnej, a także inwestycja w oświatę i kulturę. Zapowiada, że będzie wspierał inicjatywy lokalne, a gdy obejmie urząd prezydenta, stworzy raport o stanie miasta, by mieszkańcy mieli świadomość za co odpowiada. Matyjaszczyk chce, by Częstochowa stała się miastem "akademicko-przemysłowym".

 / Fot. Izabela LeszczynaPrzeciwniczką kandydata lewicy w starciu o urząd prezydenta Częstochowy jest związana z Platformą Obywatelską Izabela Leszczyna. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od lat związana z oświatą, której marzeniem jest to, by "edukacja w Polsce była najlepszą w Europie". Obecnie jako członek PO jest posłem na Sejm RP. Kampanią "Czas na rozwój", chce przekonać mieszkańców, że zmieni miasto na lepsze, że 4 lata prezydentury poświęci na modernizację Częstochowy. Główne wyzwania, jakie stawia przed sobą kandydatka, to rozwój komunikacji miejskiej, inwestycja w edukację oraz działania mające pobudzić częstochowską gospodarkę. Chce utworzyć w Częstochowie Specjalną Strefę Ekonomiczną, by stworzyć w mieście przyjazne warunki dla przedsiębiorców. Zapowiada także rozwój turystyki i kultury oraz współpracę z gminami Powiatu Częstochowskiego.

Kandydatów wsparli partyjni koledzy z PO i SLD. Swoje poparcie dla kandydata lewicy wyraził m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski, szef klubu parlamentarnego SLD Grzegorz Napieralski, Janusz Onyszkiewicz czy Bartosz Arłukowicz. Izabela Leszczyna zdobyła poparcie nie tylko czołowych postaci PO, ale również Prawa i Sprawiedliwości. Do głosowania na kandydatkę Platformy Obywatelskiej zachęca także Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Arturro
 • Arturro
 • 07.12.2010 22:07

no i komuna wróciła

Komentarz został ukrytyrozwiń
częstochowianka
 • częstochowianka
 • 07.12.2010 11:56

nie łatwo będzie prezydentowi Matyjaszczykowi dogadać się z resztą bo obietnice wyborcze to bajki wszystkim zależy na stołkach a jak już na nich siądą to wyborców do końca kadencji mają w d...e

Komentarz został ukrytyrozwiń
witek
 • witek
 • 07.12.2010 08:26

Gratulacje wreszcie ktoś inny bo Wrona to kościelny cham

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinga kuś
 • kinga kuś
 • 06.12.2010 21:47

cieszę się że wygrał Matyjaszczyk i myślę że dotrzyma obietnic wyborczych a leszczyna z tej zakłamanej partii niech próbuje swoich sił w Warszawie u boku zakłamanego Tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieszkanka Częstochowy
 • mieszkanka Częstochowy
 • 06.12.2010 15:10

Gratuluję Panie PREZYDEŃCIE moja cała rodzina głosowała na Pana ,mam nadzięję ,że nie zawiedzie nas Pan Mam nadzieję ,że Pan się wykaże i z dumą pójdziemy głosować na Pana w następnej kadencji .Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosia Pawlak
 • Gosia Pawlak
 • 06.12.2010 13:28

Gratulacje, jestem łodzianką i Pana wygrana osłodziła mi gorycz porażki w moim mieście.
Zyczę powodzenia w realizacji mądrych przedsięwzięć. Tak wysokie poparcie wyborców zobowiązuje.
A wyborcy liczą m.in na więcej normalności w relacjach z Kościołem. Chętnie odwiedziłabym Jasną Górę
ale tylko jako zabytek z pokornymi braciszkami. MP

Komentarz został ukrytyrozwiń
częstochowiak
 • częstochowiak
 • 06.12.2010 11:30

panie Matyjaszczyk może pan zwiększy dotacje na nasz Włókniarz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Akoscielny
 • Jarosław Akoscielny
 • 06.12.2010 11:27

JAk nie pobiegnie na obiadek na Jasną Góre to może wreszcie Czestochowa przestanie być podklasztorzem i ośrodkiem pątniczym.Powodzenia Panie Krzysztofie.Mieszkańcy Panu zaufali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
medalik
 • medalik
 • 06.12.2010 10:37

Nareszcie!
W końcu może ktoś pomyśli, że Częstochowa to nie tylko Jasna Góra. Oby starczyło Mu odwagi i poparcia na przykręcenie czarnej mafii kranika z kasą! Skończą się debilne pomysły w stylu Tadzia W - podgrzewane baseny, hale sportowe nie wiadomo dla kogo, fontanny po 400.000 zł/sztuka i węzły drogowe wokół Jasnej Góry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
basia fryga
 • basia fryga
 • 06.12.2010 10:32

Panie Prezydęcie walczył Pan o darmowe bilety dla inwalidów ,teraz nic inikt nie stoi Panu na drodze ,możePan się teraz wykazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.