Facebook Google+ Twitter

Wyniki II tury wyborów w Lublinie. Poznaj Krzysztofa Żuka

W Lublinie, w przeciwieństwie do Warszawy i wielu innych miast, dopiero wczorajsza druga tura wyłoniła szefa lokalnej administracji samorządowej. Według nieoficjalnych wyników został nim Krzysztof Żuk z Platformy Obywatelskiej.

Żuk uzyskał poparcie rzędu 54,61 procent. Prezydent elekt podziękował wszystkim działaczom, którzy zapracowali na jego sukces. W lubelskim hotelu "Europa", gdzie świętował wynik z działaczami PO powiedział, że ma doświadczenie w kwestiach merytorycznych, ale potrzebuje politycznego zaplecza. Zapewniał, że jego prezydentura będzie prezydenturą zgody i porozumienia.
Mówił, że ma powód do satysfakcji nie dla tego, że pokonał Lecha Sprawkę, ale dlatego, że zwyciężyła jego wizja Lublina. Stwierdził, że przed miastem jest trudny okres intensywnych inwestycji. Zapowiedział współpracę z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi
i społeczeństwem. Żuk wyraził też nadzieję, że sukces Platformy w ogromnej większości dużych miast przełoży się na przyszłoroczny sukces w wyboorach parlamentarnych.

Dr Krzysztof Żuk (dotychczasowy wiceprezydent Lublina) ma 53 lata i mieszka w Świdniku.
W 1990 r. uzyskał mandat radnego w Świdniku z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Przez 15 lat
kierował lubelską delegaturą Ministerstwa Skarbu. Był także wiceministrem skarbu. Od roku pełni
urząd wiceprezydenta Lublina, jest również pracownikiem naukowym Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.