Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1276 miejsce

Wyniki II tury wyborów w Olsztynie. Grzymowicz prezydentem

Wyniki Państwowej Komisji Wyborczej z 100 procent obwodów głosowania w Olsztynie są jednoznaczne. Popierany przez PSL 56-letni Piotr Grzymowicz, otrzymał 53,59 proc. głosów. Czesław Małkowski - 46,41 procenta.

Sonda

Czy odpowiada Ci wybrany wczoraj prezydent Twojego miasta?

W pierwszej turze, zwycięzcą okazał się Małkowski, który uzyskał 38,7 procent głosów. Niewiele mniej, bo 36,3 proc. głosów otrzymał popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe Grzymowicz, który jest aktualnym prezydentem Olsztyna. W drugiej turze nie wystartuje Janusz Cichoń z Platformy Obywatelskiej, który uzyskał jedynie 13,4 proc poparcia wyborców. Jeszcze gorzej poszło przedstawicielowi Prawa i Sprawiedliwości - Jerzemu Szmitowi (8,6 procent głosów).

 / Fot. Materiały prasowe60-letni Czesław Małkowski to dawny prezydent Olsztyna (2001-2008), który został odwołany w wyniku tzw. seksafery w ratuszu w 2008 roku. Przeciwko Małkowskiemu nadal toczy się śledztwo pod zarzutem molestowania urzędniczek i gwałtu na jednej z nich. Hasłami jego kampanii są: "Przede wszystkim Olsztyn" oraz "Żeby ludzi łączyć, nie dzielić".  / Fot. Materiały prasowe

56-letni Piotr Grzymowicz to obecny prezydent, który stara się o reelekcję. Ma on własny komitet wyborczy, ale, podobnie jak w wygranych przedterminowych wyborach w 2009 roku, otrzymał poparcie PSL. Hasło jego kampanii to "Olsztyn przyspiesza". Zanim został prezydentem, był wiceprezydentem tego miasta w latach 2001-2007. Jest ekspertem od budownictwa, infrastruktury mieszkaniowiej i prawa budowlanego.

Piotrowi Grzymowiczowi poparcia udzielili kandydaci z PiS-u i z PO - Janusz Cichoń i Jerzy Szmit. Obaj, tuż po I turze wyborów wykluczyli, że udzielą poparcia Małkowskiemu, ponieważ to oni byli głównymi pomysłodawcami odwołania go z zajmowanego stanowiska, w związku z seksaferą. Obaj zdecydowali się poprzeć Grzymowicza także dlatego, że kandydat ten zmienił swoje stanowisko w sprawie trzech kluczowych punktów programowych PO i PiS - obrony sfery socjalnej, rozwoju przedsiębiorczości i przemysłu oraz wychowania patriotycznego. Platforma Obywatelska ma zamiar stworzyć w radzie miasta koalicję z klubem obecnego prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Magdalena Sarnowska
  • Magdalena Sarnowska
  • 09.01.2011 16:11

Gdyby wygrał Małkowski, cały Olsztyn powinien się wstydzić. I tak wstyd, że aż tylu mieszkańców głosowało na człowieka, którego fotografie, wykonane w zaciszu ratuszowego gabinetu, ujawniono całej Polsce! Za taką ,,pracę" podziękowali mu swoimi głosami. Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małkowski !
  • Małkowski !
  • 06.12.2010 16:03

Jak suka nie da to pies nie weźmie

Komentarz został ukrytyrozwiń
kp
  • kp
  • 06.12.2010 13:48

wstyd, wstyd, wstyd, ze m mial ponad 40% glosow

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
  • Monika
  • 06.12.2010 13:33

Ci, którzy głosowaliście przeciwko Małkowskiemu...przeczytajcie to:

Grzymowicz spławia ludzi i jest interesowny a Małkowski zawsze miał czas by porozmawiać i pomagał ludziom.
Teraz miastem będzie rządziła grupa kolesi-biznesmenów skupionych na własnych interesach!

Ktoś już tu napisał coś takiego:
Małkowskiego prześwietlało CBS nic nie znalazło.. NIK nic nie znalazło..
myślę ze to daje do myślenie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaguar
  • jaguar
  • 06.12.2010 12:46

To pokrecony region aby za Malkowskim glosowac - to jakas farsa Wam dac podejrzanego o serie zabojstw tez byscie glosowali bo fajne hasla mial - to paranoja. Ludzie ktos oskarzony o kilka podobnych przestepstw musi odejsc z polityki!!! Dobrze ze ja w tym rejonie sie tylko uczylem a nie mieszkam. Porazka pedagogiczna szkol a przede wszystkim kosciola aby nie wytlumaczyc ludziom co to dobro a co zlo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pracownik oświaty
  • Pracownik oświaty
  • 06.12.2010 10:49

A ja głosowałam za Grzymowiczem, Małkowski jako Prezydent i były nauczyciel powinien wiedzieć, że pracownicy administracyjno obsługowi zarabiają marne grosze a mimo to zabrał nam po 200,00 zł od etatu a nasze pieniądze wydawał na wiązanki kwiatów i promowanie swojej osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszkaniec Olsztyna
  • Mieszkaniec Olsztyna
  • 06.12.2010 09:55

Moim zdaniem Małkowski powinien wygrać, ale jak widać prewencyjne działania Grzymowicza zadziałały człowiek bez godności, zobaczymy czy będziecie tacy szczęśliwi jak znowu bezrobocie wzrośnie do 12% bo nie zanosi się, żeby coś się zmieniło. Ciemnogród na Grzymowicza głosował. Za Małkowskiego w Olsztynie działo się o wiele więcej. Teraz po dawnych imprezach sportowych i kulturalnych śladu nie ma. Zacznie się rozkradanie miasta. Z tego co wiem to niczego mu nie udowodnili, a w tym kraju panuje zasada domniemania niewinności więc puki co dla mnie jest niewinny. Co do Bałtroczyka wstyd mi za niego jak tak można opluwać człowieka. Powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Tak samo jak Ci co wywołali tą aferę, ale przecież są teraz u władzy więc nic im nie grozi. Szkoda Olsztyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Turek
  • Jerzy Turek
  • 06.12.2010 07:46

Szkoda, że tak się stało. Silne układy są za Grzymowiczem. Nawet "Prezydent Aferzystów" go poparł. Wszystkie "grube ryby" są najedzone. Będzie spokój i kosumpcja środków publicznych ale czy z korzyścią dla miasta??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Patrycja
  • Patrycja
  • 06.12.2010 07:39

Jesteście obłudni ! Mam na mysli tych , którzy twierdzą iż Małkowski jest niewinny! A jego nagie fotki z ratusza pamiętacie, czy już zapomnieliście? Aż wstyd, że uzyskał tak duże poparcie, bo to świadczy tylko o ciemnocie i zacofaniu mieszkancow naszego miasta. Małkowski nie ma godności i przede wszystkim szacunku, ani do siebie ani do drugiego czlowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aleksandra
  • Aleksandra
  • 06.12.2010 06:50

do Mieczysław z Lidzbarka W. - sam jestes cymbałem, skoro sugerując się zwykłymi plotkami i podejrzeniami oceniasz czlowieka ktory dla naszego miasta zrobil bardzo wiele. Ja nie wiem co bedzie teraz z panem Grzymowiczem, ale z jego ogromnymi planami niedlugo wszystkie ulice nam rozkopia i nic z tym nie zrobia. Moje poparcie mial pan Małkowski jak najbardziej, poniewaz jak juz sie za cos brał, to przynajmniej to konczyl ;)