Facebook Google+ Twitter

Wyniki II tury wyborów w Opolu. Zwyciężył Ryszard Zembaczyński

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej z 98 procent obwodów głosowania, prezydentem miasta ponownie został Ryszard Zembaczyński, który zdobył 51,35 proc. głosów. Na Tomasza Garbowskiego z SLD głosowało 48,65 proc. mieszkańców.

Sonda

Czy odpowiada Ci nowo wybrany prezydent Twojego miasta?

W I turze dotychczasowy prezydent miasta - Ryszard Zembaczyński z PO uzyskał 43,15 proc. głosów, natomiast Tomasz Garbowski z SLD 21,13 proc.

Ryszard Zembaczyński / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:46._KFPP_-_Ryszard_Zembaczynski.jpgRyszard Zembaczyński jest prezydentem Opola od 2002r. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, aktywnie działał tez w ZHP. W swoim tegorocznym programie podkreśla sukcesy w wykorzystywaniu środków europejskich - Opole przoduje w tej dziedzinie wśród polskich miast, oraz chce nadal działać na rzecz aktywnego rozwoju gospodarczego miasta i wspierać lokalnych przedsiębiorców. Jego hasłem wyborczym jest "Kocham Opole!".

Dotychczasowy prezydent jest faworytem II tury, z wyników badań wynika jednak, że Zembaczyński traci poparcie mieszkańców - w 2001r. i 2006r. wygrał ze znaczną przewagą już w I turze.

Tomasz Garbowski ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Opolskim, od 2001r. jest również posłem V i VI kadencji sejmu. W 2004r. został przewodniczącym opolskiej Rady Wojewódzkiej SLD i pełni tą funkcję do dziś. Garbowski w I turze kierował się hasłem "Pożegnajmy marazm", w II dodaje do niego jeszcze drugą część - "Opole stać na więcej". W swoim programie podkreśla, że za swojej kadencji zadba o rozwiązanie problemów budownictwa komunalnego i socjalnego m.in. przez wsparcie swoich kolegów w parlamencie, którzy będą walczyć o ustawę zezwalającą na wykup takich mieszkań. Kandydat SLD popierany jest przez prof. Stanisława Niecieja - rektora Uniwersytetu Opolskiego, aktywnie pomaga mu także przewodniczący SLD - Grzegorz Napieralski.

Kandydatka PiS - Violetta Porowska, która zdobyła 18,46 proc. głosów, przekazała początkowo swoje poparcie kandydatowi PO, później jednak, na konferencji prasowej, szef opolskiego PiS oświadczył, że jego partia nie poprze żadnego z uczestników drugiej tury. Aktualnie stanowisko ustalone zostało już po konsultacjach z nowymi radnymi miejskimi PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jan Spychalski
  • Jan Spychalski
  • 06.12.2010 07:29

Niestety, stało się. Znowu będziemy łamać nogi na w zimie oblodzonych a w lecie dziurawych chodnikach. Znowu postoimy w korkach. Dalej będziemy płacić drogo za ciepło i inne usługi komunalne. Znowu będzie nuda. Nie ustanie zanikanie Opola na sportowej mapie Polski. Wiem, że radny Jaki potrafi w pojedynkę zrobić wszystko, co tylko mu przyjdzie do głowy, ale z powodu braku miejsca na rynku drugiego ratusza na razie nie postawi, a najważniejsze decyzje należą jednak do tego kto rządzi w ratuszu i z ratusza, więc nawet na złotego radnego Patryka nie możemy na razie (i na szczęście) liczyć. Taka dola mieszkańców Opola.

Komentarz został ukrytyrozwiń
super....
  • super....
  • 05.12.2010 23:48

No to Opole ma następne 4 lata w tył ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.