Facebook Google+ Twitter

Wyniki konkursu na tekst tygodnia. Obejrzyj dyskusję!

W najnowszym konkursie na tekst tygodnia nagrodziliśmy pięciu autorów: Olę Solarewicz, Alicję Karłowską, Kamila Drejera i Łukasza Solskiego i dr Piotra Siondalskiego, który wraz ze swym zespołem kardiochirurgów przeprowadził transplantację serca, a na łamach Wiadomości24.pl wspaniale opisał jej historię.

Ponieważ praca kardiochirurga to zajęcie zapewne mocno stresujące, wybraliśmy dla dr Piotra Siondalskiego komediową powieść Mariny Lewyckiej "Zarys dziejów traktora po ukraińsku".

Alicja Karłowska, nasza specjalistka w dziedzinie tematyki kościelnej, napisała nader aktualny tekst "Ingres, którego nie było, czyli wstrząs kontrolowany" , dotyczący dramatycznych okoliczności objęcia urzędu metropolity warszawskiego przez arcybiskupa Stanisława Wielgusa. Alicja śledziła wydarzenia i na bieżąco je opisywała. Dla Alicji - książka Rity Monaldi i Francesco Sorti "Imprimatur".

Ola Solarewicz zachwyciła nas tekstem "Przyjaciółka transseksualisty" - opisem swej przyjaźni z Anką, która postanowiła dopasować swe ciało do męskiej jaźni. I stała się, a właściwie powoli w pełni staje się, Dawidem. Oli przypadnie płyta Kasi Cerekwickiej. Z dedykacją.

Uczucie, które wzbudza zaś Kamil Drejer swym fotoreportażem "Dom niechcianych zwierząt ", trudno nazwać zachwytem. Warto to obejrzeć, by samemu się przekonać. Dla Kamila - "Podróże z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego.

Za co - tym razem - nagradzamy Łukasza Solskiego? Za multimedialne zaproszenie do Przemyśla - "Jak ferie, to tylko w Przemyślu" . Łukasz opisał turystyczne atrakcje swego miasta, pokazał je na zdjęciach i filmie. Jeśli będę miał kilka wolnych dni, na pewno o Przemyślu pomyślę. A na razie - mogę sobie o wszystkim poczytać i obejrzeć. Łukasz otrzymuje film Wima Wendersa.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i gratulujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

A ja składam szczególne gratulacje Oli i to nie w ramach rewanżu. :D Znam jedną osobę, która zmieniła płeć. Gdy ją poznałem, stawała sie już mężczyzną. Jesteśmy dość dobrymi znajomymi, ale nie odwazyłem się nigdy dokładniej z nim o tym porozmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Traktor" dla naszego lekarza-dziennikarza - cudo! Gratualcje podwojone ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo serdecznie gratuluję :)
ale przyczepię się do jednego - Tomek, Ola napisała o Dawidzie, który urodził się w ciele kobiety. To nie Anka wybrała życie w męskim ciele, to Dawid nie chciał żyć w kobiecym....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moc życzeń i kolejnych nagród dla Wyróżnionych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

również gratuluję;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięx ALL ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje serdeczne gratulacj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fanclub twórczości Kamila składa oficjalne gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo! No to... piszemy dalej ;-)
No i gratulacje dla współksiążkowców i muzycznych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.