Facebook Google+ Twitter

Wyniki matur 2011. Co piąty nie zdał matematyki. Sprawdź OBIEG

Aż 21 proc. maturzystów nie zdało matematyki! Do swoich wyników w systemie OBIEG maturzyści logują się za pomocą Peselu i haseł, które otrzymali w swoich szkołach. Uczniowie, których szkoły nie udostępniają rezultatów w internecie, muszą zgłosić się po nie osobiście.

Zdający w okręgach OKE Kraków i OKE Łomża od północy mogli sprawdzać swoje wyniki w sieci. Podajemy linki do krakowskiego systemu OBIEG i serwisu internetowego z Łomży. / Fot. Piotr Krzyżanowski, Polskapresse

Do swoich wyników maturzyści logują się za pomocą Peselu i haseł, które otrzymali w swoich szkołach. Uczniowie, których szkoły nie udostępniają rezultatów w internecie, muszą zgłosić się po nie osobiście. Każda szkoła ustala termin odbioru wyników indywidualnie, np. w LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie licealiści poznają swoje oceny o godz. 14.30.

W tym roku maturę zdawały 343 824 osoby, a 75,5 proc. z nich zdało egzamin. 17,5 proc. maturzystów, którym się to nie udało, zachowało szansę na poprawkę jeszcze w sierpniu (nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu).

Spośród wszystkich, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości, 7 proc. będzie mogło poprawić maturę dopiero za rok. Najgorzej poszła matematyka - nie zaliczyło jej aż 21 proc. uczniów. Rok temu licealistom poszło nieco lepiej. 81 proc. osób zdało egzamin, a podstawowej matematyki nie zaliczyło 17 proc. licealistów.



Czytaj też: Matematyka pogrążyła studentów


Niestety nie wszyscy maturzyści są w stanie zalogować się do systemu internetowego, w którym mogą sprawdzić wynik. - No skoro dla krakowskiego OKE 30 czerwca zaczyna się od 10 to serdecznie pozdrawiam! Szkoda, że my na maturę musieliśmy być punktualnie! - pisze jeden z oburzonych maturzystów.

- Super, u nas w szkole nawet nie dali nam hasła, żeby sprawdzić online… - piekli się inny uczeń.

- OKE w Poznaniu planuje podać wyniki dopiero o 15. Niewiarygodne, wolno im było zrobić tyle błędów w arkuszach, poleceniach i nie potrafią się zrehabilitować i podać wyników zgodnie z obietnicą. Postawiono nam, uczniom, rygorystyczne wymagania, a jak widać im wolno wszystko - zauważa jeden z maturzystów.

Z waszych komentarzy wynika też, że bardzo słabo na tegorocznej maturze poszła matematyka. Próbowaliśmy skontaktować się z kierownikami wydziałów matematyki w OKE ale nie odbierają oni telefonów.

Wyniki matury 2011 dla całej Polski

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (73):

Sortuj komentarze:

dawid_zak
  • dawid_zak
  • 13.09.2011 10:21

Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ: niezdalemmatury.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
dawid_zak
  • dawid_zak
  • 13.09.2011 10:20

Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ: www.niezdalemmatury.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia91
  • Natalia91
  • 17.08.2011 21:53

polski 90%
matma 36%
angielski 57%

ustne oba 80%

biologia 36%
gegra40%

Przedmioty na które sie uczyłam 2 dni przed egzaminami poszły mi najgorzej (matma i biologia) widac ze jestem humanistka. Ale co mi po tym, gdy wybierałam się na studia medyczne (fizjoterapia). Humaniści dzisiaj po prostu nie maja szans nigdzie, pozostaje mi tylko w miedzy czasie pisać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
EmKa
  • EmKa
  • 24.07.2011 20:24

Język polski podst. 67%
Matematyka podstw. 72%
J.angielski podst. 92%
Ustne po 75% z każdego

Komentarz został ukrytyrozwiń
pani Basia
  • pani Basia
  • 18.07.2011 00:50

Pisałam maturę po 23 latach, co czwarty nie zdał a ja miałam z mat.53%, pol.54%, niem.64%, wos 57% Mam apetyt na studia ale nie mam kasy. Pracuję fizycznie za niewielkie pieniądze. Maturę pisałam dla własnej satysfakcji,( no chyba, że ktoś by mi zasponsorował czesne )Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
CNiB ŻAK
  • CNiB ŻAK
  • 05.07.2011 12:25

Nie zdałeś matury?? Sprawdź to www.niezdalemmatury.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
milena
  • milena
  • 03.07.2011 15:28

Do ja :
Jeśli zdałeś na ponad 90 % matme to znaczy że masz zdolności matematyczne a wiedz że nie każdy takie posiada więc nie ma co mówić o żałosnym poziomie i krytykawać innych bo jesli coś przychodzi komuś z łatwościa to będzie dla niego proste a dla innych niekoniecznie ! Matma najważniejszym przedmiotem ? Już bym prędzej stawiała na języki bo w dzisiejszych czasach bez tego ani rusz a dla ludzi którzy nie chcą mieć nic wspólnego z matmą też się znajdą miejsca pracy . Tylko trzeba się ruszyć i szukać pracy odpowiedniej dla siebie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
milena
  • milena
  • 03.07.2011 15:20

Tylko ,że nie wszyscy muszą być lekarzami . To śmieszne nikt nie ukończy uczelni medycznej jesli nie jest wystarczająco zdolny w tym kierunku więc lekarze to nie jest wina matury a co wiecej jesli ktoś słabo zda matury to na taką uczelnie nie zostanie nawet przyjęty wiec to smieszne żeby mówić o 30 % i podawać przykład lakarza . A większośc chce mieć mature ! I nie tylko po to aby isc na studia ale posiadając mature prędzej zostanie się przyjętym chociażby do pracy w restauracji niż bez więc nie piszcie że nie każdy musi mieć mature bo nie musi iść na studia . Matura przydaje się ogólnie i dlatego tak wiele osób chce ja zdać . a nie każdy musi być lekarzem lub architektem. Uwazam że ludzie powinni dobierać sobie takie kierunki co do których maja zdolności . Bo jeden będzie wspaniałym np psychologiem a drugi prawnikiem lub matematykiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kb
  • kb
  • 03.07.2011 14:11

tegoroczni maturzyści możecie mieć żal, do wszystkich, ale wg mnie do samych siebie... czemu?? jak ktoś chce to się nauczy, a ten, który się wystarczająco nie uczy nie powinien zdać. Dlaczego tak myślę? Otóż dlatego, że uczyłam się do matury, napisałam ją w miarę dobrze, skończyłam jedną z lepszych uczelni technicznych w kraju z bardzo przyzwoitym wynikiem, na kierunku, po którym podobno pracodawcy poszukują pracowników, jestem wygadana, ale nie mam znajomości i nie mam pracy, natomiast jest wiele osób, z ledwo ukończoną szkołą średnią, z ledwo napisaną maturą, po słabych, prywatnych uczelniach, na których zdobycie stopnia jest według mnie żadną pracą i żadnym przygotowaniem do zawodu, zazwyczaj są to ludzie, którzy mają znajomości i co, mają pracę. Moje zdanie jest takie jest naprawdę dużo zawodów dobrze płatnych dla osób po zawodówkach i technikach, w tej chwili dobry rzemieślnik po zawodówce naprawdę nieźle może zarobić, wystarczy chcieć, a nie mamy mnóstwo "wykształciuchów" z papierkami, a solidni specjaliści nie mają pracy. Gdyż jak firma dostaje 300 odpowiedzi na jedną ofertę, do albo bierze kogoś po znajomości, albo na chybił trafił, bo wszystkich na rozmowę nie zaproszą. A tak w ogóle maturzyści przestańcie narzekać, ja mimo, że pisałam maturą 5 lat temu myślę, że jest ona łatwa. W tym roku pisała ją moja siostra i to jest śmieszne jaki jest w tej chwili jej zakres. kiedyś więcej było na podstawie niż teraz jest na rozszerzeniu... A tu co? Klops, bo 20% polaków jej nie zdaje. Rzeczywiście w maturze z polskiego to wina systemu, bo wg mnie interpretacja i klucz do niej to największy idiotyzm jaki ktoś mógł wymyślić, ale przedmioty, z których trzeba mieć wiedzę, żeby je napisać, cóż poziom spada, a rośnie procent niezdania. Czyżby PAŃSTWO POLSKIE ulegało ogłupieniu??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nauczyciel
  • Nauczyciel
  • 03.07.2011 12:37

Wynik matury z matematyki porażający. To nie wina młodzieży. To wina systemu.
Kto za to odpowie. Kto odpowie za to,że test był innego rodzaju niż poprzednie.
Najpierw trzeba wymagać, a potem stawiać na egzaminie wysokie wymagania.
CKE do wymiany.