Wyniki poniedziałkowych sparingów

Dobiegają końca przygotowania polskich drużyn do rundy wiosennej. Wczoraj odbyły się jedne z ostatnich sparingów przed 18. kolejką, zaplanowaną na 22-23 lutego.

Korona Kielce 1:1 Spartak Nalczik

Bramkę dla "złocistokrwistych", po dośrodkowaniu Tomka Nowaka, zdobył w 72 minucie meczu, po uderzeniu głową, Marcin Robak. Wyrównującą bramkę dla Rosjan zdobył dwie minuty później, strzałem w "długi róg" Asłan Shogenov.

Korona Kielce wystąpiła w następującym składzie: Wojciech Kowalewski - Marcin Kuś (65 Piotr Celeban), Hernani, Andrius Skerla, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin (46 Tomasz Nowak), Hermes, Cezary Wilk, Marcin Kaczmarek (46 Paweł Sobolewski) - Marcin Robak, Andradina (65 Krzysztof Gajtkowski).

Był to najbardziej wymagający sparing partner z dotychczasowych rywali Korony podczas obozu przygotowawczego w Walencji. W środę, o godzinie 16, kielczanie zagrają z dwunastym zespołem Segunda Division, Herculesem Alicante.

Górnik Zabrze 0:0 Shamrock Rovers

Był to ostatni sparing Górnika podczas zgrupowania w hiszpańskiej Esteponie. W następnym sparingu zabrzanie zagrają w piątek 15 lutego, już przy Roosvelta, z krakowską Wisłą.

Skład Górnika: Pesković (46' Nowak) - Pavlenda (46' Pawelec), Hajto, Pazdan, Papeckys (46' Magiera) - Kizys (46' Gołoś), Danch (60' Bajić), Brzęczek (46' Gierczak), Madejski (46' Stachowiak) - Zahorski (60' Moskal), Jarka (60' Ruszkul).

Zagłębie Lubin 2:2 Sport Benfica e Lisboa of Luanda

Bramki dla "Miedziowych" zdobył Dawid Plizga. Zagłębie było wyraźnie lepszym zespołem od drużyny z Angoli. Po szybko strzelonych bramkach kontrolowało przebieg spotkania. Jednak brak koncentracji w końcówce meczu spowodował utratę dwóch bramek.

Zagłębia wystąpiło w składzie: Jesionkowski - Kocot, Stasiak, Alunderis, Getinger - Piotrowski, M.Bartczak, Hanzel, Pietroń - Włodarczyk, Plizga. Po przerwie na murawę weszli: Steinke, Lacić, Chałbiński.

W środę 13 lutego, w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w portugalskim Melgaco, Zagłębie zmierzy się z hiszpańskim Pontevedra.

Jagiellonia Białystok - FC Vorskla Poltava 1:2

Bramkę dla "Jagi", w przedostatnim sparingu w tureckim Said, zdobył w 69 minucie Jacek Falkowski.

Skład Jagielloni: Banaszyński - Łatka (46. Niedziela. 78. Stankiewicz), Kałużny, Markiewicz, Jarecki - Dzienis (63. Wasiluk), Falkowski (76. Napierała), Bruno (77. Marczak), Sokołowski - Truszkowski (73. Renusz)- Sobociński (83. Gondek).

W najbliższą środę zespół z Białegostoku zagra, również z drużyną ukraińską, Tavriją Simferopol .

ŁKS Łódź 2:0 FC Naters

Bramki dla łodzian zdobyli Adam Cieśliński oraz Ensar Arifović. W tym meczu Mirosław Jabłoński sprawdzał przydatność do zespołu dwóch obcokrajowców: 29-letniego Albańczyka Labinot Haliti i 19-letniego napastnika z Litwy Deivydasa Matuleviciusa.

Skład ŁKS: Leciejewski - Łakomy, Everton, Udarević, Woźniczka - Szczot, Andreson, Halit, Kujawa - Cieśliński, Matulevicius; grali także: Klatt, Arifović.