Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5575 miejsce

Wyniki sekcji Krzysztofa Olewnika

Dziś prokuratura przedstawiła wyniki sekcji zwłok Krzysztofa Olewnika.

W samo południe Prokuratura Apelacyjna w Sopocie przedstawiła rodzinie Krzysztofa Olewnika wyniki jego sekcji. O godzinie 12.30 na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ujawnił wyniki badań genetycznych.

Badania genetyczne potwierdziły, że są to zwłoki Krzysztofa Olewnika. W styczniu 2010 roku zapadła decyzja o ekshumacji zwłok Olewnika. Powodem ekshumacji były wątpliwości co do zgodności procesu jego identyfikacji z przepisami.

Wznowieniu podlegać będą umorzone już śledztwa w sprawie samobójczych śmierci porywaczy Olewnika: Sławomira Kościuka, Roberta Pazika i Wojciecha Franiewskiego.
Jeden z biegłych usłyszał wczoraj zarzuty sfałszowania opinii i niedopełnienia obowiązków w sprawie przeprowadzonych badań identyfikacji zwłok w 2006 roku.

Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26/27 października 2001 roku. Porywacze kilka dni później skontaktowali się z rodziną uprowadzonego z żądaniem okupu. Porywacze jeszcze kilkadziesiąt razy w ciągu 2 lat kontaktowali się z rodziną Olewników. Przez te dwa lata Krzysztof Olewnik jest przetrzymywany w nieludzkich warunkach m.in. w domu letniskowym należącym do Katarzyny i Wojciecha Franiewskich w Kałaszynie, oraz w dole na szambo pod Różanem. 24 lipca 2003 roku rodzina Olewników dostarcza porywaczom okup w wysokości 300 tysięcy euro. Mimo odebrania przez porywaczy pieniędzy jest on dalej przetrzymywany i miesiąc później w sierpniu 2003 roku uduszony. Ciało zostaje zakopane w lesie w Różanie. Zostaje odnalezione trzy lata później w październiku 2006 roku, dzięki wskazaniu miejsca przez Sławomira Kościuka, który pomagał w uduszeniu ofiary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ADAM
  • ADAM
  • 01.10.2010 18:15

moim zdaniem to rodzina Olewnika nie powinna się poddawać, wszyscy w około są skorumpowani przez tyle lat próbują dociec prawdy mam nadziej ze kiedyś wyjdzie wszytko na jaw! osobiście uważam ze powinni być bardziej czujni wynik DNA z pewnością mogą być sfałszowane odnalezione zwłoki wcale nie muszą być olewnika sam fakt ze jeden ze zatrzymanych w czasie zenznan sam dokładnie nie wiedział jakie miejsce wskazać jego zaznania dotyczące w co były zawinięte zwłoki tez nie pokrywały się z rzeczywistością TO jedno wielkie oszustwo które dąży do tego żeby nikt nie poznał prawdy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
aka
  • aka
  • 01.10.2010 00:52

Antoni ale z ciebie....wiesz co... szkoda słów....Tak to jest najwazniejsza sprawa o porwanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam nerć
  • adam nerć
  • 08.09.2010 22:14

nie twoja sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.03.2010 12:01

Ileż to nie wyjaśnionych zbrodni okrytych jest tajemnicą, ilu bezimiennych pochowano jako domniemanych... Czy sprawa K. Olewnika jest aż tak ważna, że cała Polska tym musi żyć? Ktoś podjął decyzję o ekshumacji, okazuje się, że kolejna chybiona decyzja... Kto poniesie koszty kolejnej chybionej decyzji? Oczywiście my - podatnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.