Facebook Google+ Twitter

Wyniki typować w internecie czy tradycyjnie?

Internetowe zakłady bukmacherskie rozwijają się coraz szybciej. Czy są one jednak lepsze od typowego stawiania u "buków"? Zobaczmy jakie są wady i zalety obstawiania w internecie.

Screen strony: www.bukmacherzy.54.pl Liczba klientów w internetowych zakładach bukmacherskich stale wzrasta. Wiele osób rezygnuje z obstawiania wyników w normalnych punktach i postanawia rozpocząć przygodę w internecie. Co sprawia, że obstawianie wyników przez internet stało się tak popularne??

Wygoda

Głównym powodem jest fakt, że nie musimy nawet odchodzić od komputera, aby obstawić wynik spotkania. Pieniądze można wpłacić przelewem z konta internetowego i od razu po ich wpłynięciu rozpocząć grę. Bukmacherzy starają się o to, aby na temat każdej drużyny były dostępne wszystkie szczegółowe informacje. Tabele, ostatnie wyniki meczów, rezultaty spotkań między zespołami w przeciągu ostatnich pięciu lat - to tylko niektóre z danych, jakie każdy może przeanalizować przed postawieniem na swojego faworyta.

Liczne bonusy

Obecnie większość firm proponuje promocje dla nowych klientów. Każdy nowy użytkownik przy wpłacie pieniędzy na konto danego bukmachera może otrzymać od 40 nawet do 100 proc. pierwszej wpłaty. Warunek jest tyko jeden - kwotę przyznanego bonusu przed wypłaceniem należy obrócić przeważnie trzy razy. Istnieją również inne bonusy, tj. zniżka za pierwszy postawiony zakład, zwrot postawionej kwoty na "szczególne" spotkania wybrane przez bukmachera lub otrzymywanie pieniędzy za ściągnięcie przez nas nowych użytkowników.

Przykład wykorzystanych bonusów

Aby dokładnie przedstawić jak to wszystko działa posłużę się przykładem. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej jedna z firm oferowała wiele ciekawych bonusów. Przy obstawieniu zakładu na zwycięzcę mundialu na kwotę 185 zł, klient otrzymywał bon o wartości 65 euro, który mógł wykorzystać na zakup oryginalnej koszulki piłkarskiej. Po procesie rejestracji otrzymywał dodatkowo ofertę mówiącą, że jeśli zarejestruje się w najbliższym czasie, to dodatkowo przyzna mu się 20 euro. Tak, więc wpłacając 100 zł otrzymywaliśmy 100 zł + 20 euro + podwojenie depozytu (kolejne 100 zł - promocja obejmowała nowych klientów). Z wpłaconych przez nas 100 złotych mieliśmy już prawie 280! To nie koniec - stawiając zakład na zwycięzcę rywalizacji na kwotę 185 złotych zwracano nam 10 proc. stawki za pierwszy postawiony zakład. Na koncie pozostawało nam ok.110 złotych i posiadaliśmy już bon na koszulkę o wartości ok. 200 zł. Po paru dniach pojawiała się opcja sprzedaży postawionego zakładu za kwotę 155 złotych. Podsumowując przy wpłacie 100 złotych mogliśmy otrzymać bon na 65 euro, a na koncie widniała liczba ok. 260 złotych. To się nazywa walka o klienta...

Brak podatku

To chyba najczęściej udzielana odpowiedź przez graczy na pytanie, "Dlaczego typujesz w firmach internetowych"? Obstawiając wyniki w normalnych punktach od kwoty postawionego zakładu potrąca się aż 10 proc. podatku. W internecie natomiast podatku nie płacimy! Jest to związane z faktem, że firmy internetowe posiadają swoje konta bankowe w państwach, w których podatek od gier losowych i hazardowych nie jest pobierany.

Niewidoczne pieniądze

Wielu graczy nie dostrzega tego, że „niewidocznych” pieniędzy łatwiej się pozbywa. Każdemu łatwiej zagrać za 100 zł w internecie, ponieważ pieniądze te nie są "namacalne". Jeśli natomiast mamy zagrać za tę samą kwotę w normalnych „bukach” to zastanowimy się trzy razy, zanim zdecydujemy się na ich wydanie.

Podsumowując

Internetowi bukmacherzy robią wszystko, aby pozyskać nowych klientów. Coraz częściej możemy zauważyć wiele reklam, w których mówi się o samych zaletach obstawiania w internecie. Jeżeli ktoś traktuje zakłady jako formę zarobku to niebezpieczeństwo straty jest małe. Większość klientów gra jednak tylko dla rozrywki, a ta może ich niestety drogo kosztować. Warto podkreślić jeszcze raz, że widocznych pieniędzy człowiek nie lubi się pozbywać. Na pytanie zadane w tytule niech każdy gracz sam sobie odpowie i zdecyduje, gdzie wydać swoje pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Bukmacherstwo jest legalne Panie Mirnal, a słownik Kopalińskiego nie odnosi się do dzisiejszych czasów w tym przypadku. Oczywiście w bukmacherstwie rządzi mafia i może dlatego określa się to jako nielegalne, ale osobiście uważam, że tzw. "publiczność" obstawiając wyniki nie robi nic złego. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kopaliński w swoim słowniku ma -
* bookmacher - osoba trudniąca się prywatnie (i nielegalnie) zawieraniem z publicznością zakładów*
Proszę wyjaśnić bukmacherom, że działają nielegalnie...
Piszecie, że można sporo wygrać na typowaniu na żywo. Oczywiście ktoś musi stracić, aby ktoś mógł wygrać i to sporo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytałem o zakłady "na żywo", bo często obserwuję sytuacje, w których drużyna prowadzi do 90 minuty np. 1-0, a potem przegrywa 1-2. Gdyby komuś się poszczęściło, to stawiając małą kwotę w ostatnich minutach mógłby zbić niezłą kasę. Podejrzewam, że kurs przekraczałby 15:1 na pewno. Sam, aż tak sie nie znam na tym, dlatego pytałem. Grywałem w zwykłych zakładach ale faktycznie zastanawiam się teraz, czy nie przerzucić sie na typowanie w sieci. Co do braku podatku - cóż - kwestia sporna. Złożyć oświadczenie w Urzędzie Skarbowym pod koniec roku i zapłacić, czy być potem ściganym przez prawo? Fakt, faktem, że zakład zawieramy zagranicą, ale jesteśmy w Polsce i musimy chyba niestety płacić. Zresztą podobna sytuacja była z Polakami wyjeżdżającymi do Anglii. Tam nie płacili podatków, a wrócili do kraju i państwo polskie upominało sie o uregulowanie? I cóż zrobić? Jako klientowi bardziej podoba mi sie pomysł braku podatku, ale no cóż kwestia niewątpliwie jest sporną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałem podkreślić, że w dziale "Brak podatku" napisałem jak wygląda to w praktyce. Patrząc na to od strony polskiego prawa klient powinien zapłacić podatek. Firmy bukmachesrkie tłumaczą się jednak, że zawierając zakład u nich nie jest stawiany w Polsce, ale w kraju gdzie dana firma ma siedzibę(w krajach tych podatek nie obowiązuje). Według ekspertów jest to niezgodne z polskim prawem, a typujący, który nie płaci podatku łamie prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większość internetowych bukmacherów oferuje już możliwość typowania na żywo. W ciągu meczu kursy zmieniają się w zależności od przebiegu spotkania. Szczerze mówiąc na zakładach live można zarobić sporo pieniędzy(w szczególności na tenisie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bukmacherstwo internetowe jest niewątpliwie wygodne i dlatego też coraz bardziej popularne. A jeszcze obiło mi się o uszy, że można typować w trakcie meczu? To prawda? Wtedy z minuty na minutę stawki się zmieniają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.