Facebook Google+ Twitter

Wyniki wyborów 2011. Liderzy partii komentują wyniki

Jarosław Kaczyński cytował Piłsudskiego, Donald Tusk dziękował Gosi (swej żonie), Grzegorz Napieralski dziękował tym (nielicznym), którzy na niego głosowali, a Janusz Palikot ślubował z uniesionym ramieniem w chórze kandydatów na posłów z list jego ruchu.

Janusz Palikot / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiDonald Tusk ma powody do zadowolenia. Z nieoficjalnych danych wynika, że Platforma Obywatelska zwyciężyła w tegorocznych wyborach, uzyskując 39,6 proc. głosów. "Pamiętacie ten moment 4 lata temu (...) Chcę podziękować wszystkim Polakom, za to, że znowu przewidzieli to, że całe te 4 lata miały głęboki sens" - mówił lider PO.

Tusk zaznaczył, że chciał "podziękować przede wszystkim wyborcom, ale także wszystkim pozostałym". "Będziemy mogli przez kolejne 4 lata pracować dla was wszystkich, niezależnie od tego, na kogo głosowaliście" - powiedział. Zaznaczył przy tym, że nie zmienił "tego najważniejszego poglądu na świat, że miłość jest ważniejsza od władzy". "Podziękujcie Polsce i Polakom, podziękujcie Panu Bogu" - zwrócił się Donald Tusk do zebranych.

Jarosław Kaczyński, mimo niesatysfakcjonującego wyniku (30,1 proc. głosów), wierzy w Prawo i Sprawiedliwość. "My zachowujemy naszą postawę, nasze przeświadczenie, że Polska wymaga daleko idących zmian" - powiedział, zbierając oklaski. "Szanujemy wynik wyborów, ale jednocześnie naszym zadaniem będzie przekonać kolejne miliony Polaków, że zmiany są potrzebne" - mówił prezes PiS.

Kaczyński dodał: "Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy nam się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt". Przekonywał: "Prędzej czy później zwyciężymy, bo po prostu mamy rację. Przyjdzie dzień zwycięstwa!". Lider PiS wyraził również nadzieję, że "powstanie rząd lepszy niż poprzedni, że będzie walczył z kryzysem, a nie z PiS-em".

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu zacytował także Józefa Piłsudskiego, mówiąc: "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska".

W odróżnieniu od prezesa PiS, Janusz Palikot ma powody do satysfakcji. Jego ruch uzyskał aż 10,1% głosów, co umożliwiło jego partii zajęcie 3. miejsca w wyborach.

"To jest możliwe, to jest wielka wspaniała nadzieja! To jest nadzieja dla wszystkich Polaków" - mówił Palikot. "Miliony chcą państwa świeckiego, obywatelskiego, społecznego! Miliony Polaków marzą o takim kraju" - stwierdził. "My tej nadziei, tego marzenia, nie możemy zawieść! To tak, jakbyśmy wyrzekli się Europy w nas!" - podsumował.

Waldemar Pawlak (PSL) stwierdził: "Przed nami niełatwy etap poukładania tego po wyborach. Jeśli potwierdzą się wyniki wstępnych sondaży, to po raz pierwszy okaże się, że dotychczasowa koalicja rządząca będzie mogła znów myśleć o utworzeniu nowej koalicji po wyborach."

Grzegorz Napieralski (SLD) mówił, wyraźnie poruszony: "Poczekajmy do oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów przez PKW. Byliśmy nierówno traktowani, starano się zrobić wszystko, by SLD nie znalazło się w parlamencie. Dostaliśmy się jednak do niego."



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 12.10.2011 18:05

cóż pis stoi w miejscu lata kaczynskiemu leca kto wie czy nie było to jego ostatnie podejście słowem klęska totalna pisu ale jak ktoś bajdurzy o dobijaniu rannych w smolensku czy nieczystych sprawach merkel czy 5 kolumnie na sląsku to z głowa ma cosnie tak

Komentarz został ukrytyrozwiń
apollo
  • apollo
  • 10.10.2011 22:04

szkoda...................ze palikot mial tylko 10 procent nie wszystko co mowi jest sluszne ale idzie dobra droga mam nadzieje ze za 4 lata wygra

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 10.10.2011 21:52

`
WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 10.10.2011 21:23

`

Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.
,

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 10.10.2011 18:32

i znowu 4 lata bedzie biadolenie pisu staniszkis i warzechy ale niech sobie popłakuja w doma i nie mamia dalej polaków bo oni wybrali

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
  • as
  • 10.10.2011 18:20

-
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wilczyca
  • wilczyca
  • 10.10.2011 16:54

gratuluję, ze ktoś policzy no właśnie a co z tymi co nie byli, a może już oni nie wierzą ale kogo to interesuje mandacik jest i cztery lata luzik.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nie ma radości
  • Nie ma radości
  • 10.10.2011 13:35

Wybory w liczbach nie są tak wspaniałe jak myślą politycy. Podliczyli tylko głosujących reszta społeczeństwa się nie liczy dla nich, jak widać a wygląda to tak jeśli brać pod uwagę wszystkich uprawnionych do głosowania:
PO-19,17% , PIS-14,62% , RP-4,89% , PSL-4,01% , SLD-4,01% , PJN-1,08%

4 na 5 polaków nie głosowało na PO, panie premierze to żaden zaszczyt wygrać wybory z takim wynikiem, reszta partii jest jeszcze w gorszej sytuacji.

Ja nie głosowałem bo nie widziałem opcji, tak jak większość, żadna z obecnych partii nie była by lepsza, bo patrzą tylko swoich stołków, brakuje ruchu społecznego który rozliczałby wszystkich polityków z tego co robią, kiedyś tym zajmowała się była solidarność, nic z tych czasów nie zostało, a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia
  • kasia
  • 10.10.2011 12:45

po wygralo co za nie fart ludzie sa slepi na kogo wy glosujecie zobaczcie jak jest w polsce ludzie nie maja pracy co wy rozumu nie macie !!!!!! a bardzo dziwne jest to ze urny byly pozamykane do 21 a oni 21:20 znnali juz wynik jedna wielka sciema wybrali siebie sami!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wektor
  • wektor
  • 10.10.2011 12:44

Wstyd mi za rodaków , ale Polacy to taki naród że dokąd nie są pod zaborem lub nie dostają ostro w dupsko to nie rozumieją kto ich przyjacielem. Kiedyś obudzimy się znowu mocno zdziwieni że Polski tak naprawde nie ma bo wszystko w obcych rękach a my będziemy za parobka we własnym kraju. Za rok skończą się dotacje i nie będzie budowy autostrad , gaz wykupią obce spółki ,zakłady przemysłowe , stocznie , kopalnie itp. polikwidowane lub w obcych rękach a my będziemy żebrać. A tych bogatrzych też wykończą prędzej czy później tzw. ,,przyjaciele" bo inne nacje budują swój kraj a my sprzedajemy Polske i siebie.