Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

45364 miejsce

Wyniki wyborów. Kaczyński: "Będziemy mieli w Warszawie Budapeszt"

Prezes Kaczyński tuż po ogłoszeniu wyników wyborów wyraził przekonanie, że przyjdzie jeszcze dla jego partii czas zwycięstwa. Dodał, że Polska potrzebuje daleko idącej zmiany.

Lider Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że ostateczne wyniki wyborów nie są dla jego formacji korzystne: "Trzeba sobie powiedzieć, że znaczna część społeczeństwa uznała, że tak jak jest, jest dobrze" - mówił prezes. Jednocześnie dodał, że Prawo i Sprawiedliwość szanuje decyzję wyborców. Kaczyński nadmienił przy tym, że jego partia "zachowa swoją postawę i swoje przeświadczenia". Stwierdził, że Polska potrzebuje daleko idących zmian. A zmiany te w zamyśle prezesa mogą dokonać się tylko wtedy, gdy do władzy dojdzie PiS.

Czytaj także: Wyniki wyborów. TNS OBOP: 39,6 proc. dla PO. PiS wielkim przegranym!

Kaczyński powiedział także, że "przyjdzie taki dzień, że nam (PiS-owi - przyp. red.) się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt". Prezes w wypowiedzi tej nawiązał do sytuacji, jaka miała miejsce w kwietniu 2010 roku na Węgrzech, gdy prawicowa partia Fidesz osiągnęła 61-procentowy wynik w wyborach parlamentarnych i zdobyła większość w tamtejszym parlamencie. Węgierska partia z jej liderem, Wiktorem Orbanem na czele (obecnym premierem), również długo przed przejęciem władzy zasiadała w ławach opozycji. Wygrała na fali sprzeciwu społeczeństwa wobec polityki ówczesnego rządu, który wedle ocen obywateli nie radził sobie z ekonomicznym kryzysem.

Czytaj także: Szef sztabu PiS: mieliśmy cel - wygrać. Nie udało się

Kaczyński w TVN24:




Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

NIkodem Kozlik
  • NIkodem Kozlik
  • 11.10.2011 20:12

Ten kaczor nie wie co gada

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza kozalna
  • Iza kozalna
  • 11.10.2011 20:08

Racja on telewizora nie ma ze nie wie co tam sie dzieje?? czy tak specjalnie Pierdoli

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotrek Mauszycki
  • Piotrek Mauszycki
  • 11.10.2011 20:06

HAHAHHA BUDAPESZ CO ON PIERDOLI ON NIE WIE CO SIE W BUDAPESZCIER DZIEJE!??!?!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
  • Kamil
  • 11.10.2011 07:55

Kaczyński i spółka jeszcze raz pokazali że są bandą nierobów obiecująć narodowi złote góry i brak jakiejkolwiek wiedzy na temat sytuacji w kraju

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sławku, zleciał ze sam stołka? Pewnie wiedział że z g... bata nie ukręci i po co pcha się ponownie. Każdy z kandydatów obiecywał złote góry (mieszkania, pracę, podwyżki rent i emerytur) i inne cuda.Oby tylko ten który wygrał nie doprowadził do drugiej Grecji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zakopane
  • zakopane
  • 11.10.2011 03:59

@qw i @as to jakieś totalne oszołomy .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 10.10.2011 20:20

Panie Mirku ! Dla ścisłości historycznej. W 2007 roku Pan Premier JK wcale nie poleciał z hukiem, lecz sam zleciał ze stołka, to znaczy doprowadził do rozwiązania przez terminem Sejmu i tak oddał władzę za bezdurno, zupełnie po frajersku. Zamiast "poleciał z hukiem", co sugeruje niezgodnie z faktami, że został wylany, powiedziałbym, że skoczył z zamkniętymi oczami na główkę do suchego basenu, i się rozbił. Polskę przy okazji też. Teraz popaprany Wodzunio znowu przegrał, jednak wierne partyjne przydupasy (ci co się "załapali" i będzie im dalej żarło w opozycji, i tak choćby przez 30 lat !) będą zapewne przekonywali, że Genialny Prezes na zwycięstwach zna się najlepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
  • as
  • 10.10.2011 18:29

_
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 10.10.2011 18:10

Na szczeście Polacy nie gęsi,nie moochery i swój rozum mają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sandra koch
  • sandra koch
  • 10.10.2011 16:48

ludzie przestancie juz sluchac to co mowi Kaczynski ja nie mieszkam w polsce ale interesuje sie tym co sie dzieje w mim kraju i dziwie sie ze nikt do tej pory nie zdecydowal sie na to by skierowac tego czlowieka na leczenie on jest chory psychicznie - dzieki bogu ze wraz z klerem nie doszedl do wladzy bo pozrywal by wszystkie stosunki miedzynarodowe z naszym krajem - wszystkie kraje europejskie odetchnely z ulga po ogloszeniu wynikow -mysle ze najlepiej bedzie dla wszystkich polakow jak zaczna ignorowac tego czlowieka- pozdrawiam wszystkich rodakow a nowemu rzadowi zycze sukcesow