Facebook Google+ Twitter

Wyniki wyborów. PKW: PO - 39, PiS - 30 proc. SLD za Palikotem i PSL

Po godzinie 8, PKW podała najnowsze, cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów z 93 proc. ogólnej liczby obwodów. Wynika z nich, że poparcie dla PO sięga 38,97 proc, a dla PiS 30,04, co przekłada się na 206 mandatów dla PO i 157 dla PiS.

Sonda

Wyniki wyborów

 / Fot. PAP

Poza PO i PiS dl Parlamentu wejdą też: Ruch Palikota z poparciem 9,94 proc. (40 mandatów), PSL - 8,55 (30 mandatów), SLD - 8,19 (26 mandatów) i Mniejszość Niemiecka z 1 mandatem.


Tusk pokonał rywali w Warszawie






Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 11.10.2011 19:15

no to pisiaki dostały w zadek beda teraz biadolić 4 lata a mnie uszy boleć od ich skomlenia ale z przyjemnością posłucham radka może znowu cos strzeli o watahach ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
  • qw
  • 10.10.2011 22:01

/ /
WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

/

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
  • as
  • 10.10.2011 18:33

.
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 10.10.2011 18:28

moja wiara mnie nie oszukała nie mógł wygrać oszołom narodowy który sąsiadów ma za wrogów i w ostatnim tygodniu mówi czy pisze o nieczystych sprawach pani merkel to jest skazanie sie na banicja europejska niech wyjeżdza za atlantyk a ja gratuluje drużynie tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ levy
Odwracanie kota ogonem nie ukryje Twojego brak kultury osobistej i braku poszanowania drugiego człowieka. Widać to po wielu Twoich komentarzach. Promujesz prostackie zachowania. Bez najmniejszego zażenowania zachowujesz się po chamsku. Czyli tak jak umiesz. Nawet nie wiesz, co czynisz bo inaczej nie potrafisz. Nikt w Twoim najbliższym otoczeniu nie mówi Ci, że tak nie wolno się zachowywać, ergo uważasz, że wszystko jest w porządku?! Mylisz się, i to bardzo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lena
  • lena
  • 10.10.2011 13:10

i znowu trzeba 4 lata żyć w tuskolandii ale nuuuuuuuudy znowu ten sam na czele ,ciekawe co jeszcze zostanie z Polski ....????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska nie ma silnej lewicy! Z kim PO chce współrządzić jeśli ze względu na legalizację narkotyków ( w latach 90 -tych z tego powodu stracił życie mój kolega Marek z lat licealnych! ) współpraca z Ruchem Palikota - jak zapewniał Pan premier Tusk odpada ?? W Konsulacie w Hamburgu w niedzielę czułem się naprawdę obco! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 10.10.2011 12:36

Żeby tylko Tusk od tego klepania po plecach ,nie zaczął się jąkać!!

Wtedy każde epxpose będzie dwa razy dłuższe....

Komentarz został ukrytyrozwiń
marianastala
  • marianastala
  • 10.10.2011 12:28

MOI DRODZY GDYBY

PO MIAŁ TAKĄ PROPAGANDĘ PRZEZ MEDIA OJCA RTDZYKA ITD TO BY BYŁO OKOŁO 60 %