Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28174 miejsce

Wyniki wyborów. TNS OBOP: 39,6 proc. dla PO. PiS wielkim przegranym!

Znamy wstępne sondażowe wyniki wyborów. 39,6 proc. Polaków zagłosowało na Platformę Obywatelską. Wielkim przegranym okazało się Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 30,1 proc. głosów. Do Sejmu wejdą także przedstawiciele Ruchu Palikota, PSL i SLD.

Sonda

Po usłyszeniu wyniku...

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaWg wstępnych sondażowych wyników wyborów Polacy zaufali PO. Partia wygrała, zdobywając 39,6 proc. głosów. Rozczarowani są politycy PiS - na tę partię zagłosowało tylko 30,1 proc. wyborców.

Świętować może Janusz Palikot. Jak podaje TVN24, przedstawiciele Ruchu Palikota znajdą się w Sejmie - 10,1 proc. uprawnionych postanowiło dać szansę temu ugrupowaniu. W Sejmie zobaczymy również Polskie Stronnictwo Ludowe - na tę partię zagłosowało 8,2 proc. wyborców oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej - 7,7 proc.

Tusk w TVN24: przed nami wyzwanie, będziemy musieli pracować dwa razy mocniej:


Poza parlamentem znalazły się Polska Jest Najważniejsza - 2,2 proc. głosów oraz Nowa Prawica 2,1 proc. głosów.

Czytaj także: Wybory parlamentarne 2011 w Polsce. Relacja minuta po minucie

 / Fot. PAP/Paweł SupernakPO uzyskała 212 mandatów, PiS 158, Ruch Palikota 39, PSL 27, a / Fot. Polskapresse SLD 23. Według wyników sondażowych frekwencja wyniosła 47,7 proc. Najwięcej Polaków zagłosowało w województwie mazowieckim, najmniej uprawnionych poszło do urn w województwie opolskim.

Sondaż dla TVN24 przeprowadził TNS OBOP w 900 lokalach wyborczych.

Czytaj także:

Wybory 2011. PKW: frekwencja na godz. 18 wyniosła 39,65 proc.
warszawa.naszemiasto.pl
polskatimes.pl



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (80):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie nasze obiektywne media rozdmuchują wypowiedzi jednych zapominając o innych niezbyt szczęśliwych komentarzach. Raptem wszyscy zapomnieli o wypowiedziach Kutza czy Niesiołowskiego. A zwycięstwo Palikota ma szczególny wydźwięk . Zobaczymy czy premier zechce żeby kojarzono go z tym "sympatycznym skandalistą"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina Majewska
  • Karolina Majewska
  • 10.10.2011 22:33

Jacy tu znawcy! Filatelista zna się na psychologii, wymyśla skalę toksyczności... A może by tak skalę głupoty. A prawda - ona jak wszechświat nie zna granic!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, władza dana przez niecałe 50 procent - czy w pełni legitymuje pełnie władzy. Legitymuje z pewnością demokrację. Ale jakiego rodzaju jest to demokracja?
Myślę, że Kurtyka jak i inni malkontenci nie widzą tego zbyt ostro a jedynie wyrażają swój ból i stratę. Nie jest to jednoznaczne z rzeczywistą ułomnością naszej demokracji, ale trochę zbieżne.
Pani Kidawa-Błońska odżegnuje się od Ruchu P., mówiąc że PO nie ma nic wspólnego z tym Ruchem. Jakby zapomniała o wspólnej, wieloletniej historii i o "wspólnych" bojach o JOW. Czy to nic nie znaczy? A może już zaczyna przechodzić do historii walka o JOW?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale nie popieram takich zachowań. Żeby było jasne nie cieszą mnie wyniki wyborów, ale je szanuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 10.10.2011 22:17

Pani Aniu, na pewno nie ma pani jednej rzeczy, którą ma pan Krzak. Ja zresztą też jej nie mam. Zgadnie pani, o co chodzi, czy podpowiedzieć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu Pani Magdo film: http://youtu.be/DJrM5Q0jmto

Komentarz został ukrytyrozwiń

K.Krzak ,niczego Panu nie zazdroszczę ,nie ma Pan nic czego nie mogę mieć;)
"Proponuję wycieczki do ciepłych krajów;)"-są ciekawsze od interpersonalnych,nie zabłysnął Pan po raz kolejny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chwastowska Elżbieta
  • Chwastowska Elżbieta
  • 10.10.2011 20:40

To co napisał Pan Rafał o wypowiedziach " narodu ' jest [ jak mawiał klasyk ] porażające . Aż trudno komentować. Nie dziwię się , że taką retorykę KRAKUSY [ SORY ] olali ! Myślę ,że PiS nigdy nie wróci do władzy . Gardzi swoim narodo-społeczeństwem. To teksty zaczerpnięte z Kobylańskiego [ kim on jest Bóg raczy wiedzieć ]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 10.10.2011 20:25

@ Pan Ramark ZAPOMNIAŁ O NAGONCE na PO mediów SSakiewicza i Rydzyka , e-Polityce, Salon24 ,Rzeczpospolita . Na litość boską , czy Kaczyński i pisowcy nie podlegają żadnej krytyce ? Oni są skazani na wieczną i wszystkich pochwałę ? Ma pan ludzi za durni ,że podejmują decyzję pod wpływem mediów ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał napisał:
<<Myślę Pani Magdo, że zagalopowała się, ale Pani Zuzanna Kurtyka, mówiąc dziś w Krakowie: "We wczorajszym dniu rząd Platformy Obywatelskiej nie został wybrany przez naród, tylko przez społeczeństwo. Narodem jesteśmy my".>>

No to już wiemy, kto pisywał w W24 pod nickiem myNaród:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.