Facebook Google+ Twitter

Wyniki wyborów w Krakowie. Gowin przed Rasiem, najwięcej głosów Duda z PiS

W okręgu krakowskim trzeci na liście PO Jarosław Gowin zdobył więcej głosów niż lider tej listy i szef małopolskiej PO Ireneusz Raś. Obu wyprzedził jednak pierwszy na liście PiS Andrzej Duda.

Według danych PKW z blisko 93 proc. obwodów Duda dostał 77 tys. 875 głosów - ponad 16 proc. wszystkich oddanych na listę PiS.

Lider listy PO Ireneusz Raś w obwodach tych uzyskał 30 tys. 693 głosów. Wyprzedził go trzeci na liście Jarosław Gowin z wynikiem 59 tys. 754 głosy. Dane te ulegną jeszcze zmianie po przeliczeniu głosów oddanych we wszystkich obwodach.

Cztery lata temu wybory w okręgu krakowskim wygrała Platforma Obywatelska - 47,35 proc. PiS uzyskał wówczas 34,43 proc. głosów.

Jarosław Gowin, który został wówczas liderem listy PO po odejściu z polityki Jana Rokity, otrzymał wtedy aż 160 tys. 465 głosów. Ireneusz Raś uzyskał wówczas 15 808 głosów, co oznacza, że w tych wyborach podwoił swój wynik.

W 2007 r. nie do pokonania okazał się w Krakowie - podobnie jak teraz Duda - lider listy PiS Zbigniew Ziobro z wynikiem 164 tys. 681 głosów.

Lider listy SLD rzecznik partii Tomasz Kalita otrzymał w niedzielnych wyborach 78 870 głosów.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krakus
  • Krakus
  • 10.10.2011 20:16

Wstyd!
Ludzie podniecają się takim Rasiem, bo miał kolorowe bilboardy i uświetnił kilka festynów.
Tymczasem ten człowiek od Grabarczyka winien być oceniany za trasę S7.

Komentarz został ukrytyrozwiń
as
  • as
  • 10.10.2011 19:03

,

studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.